sowie

Imprezy kulturalne, wystawy, teatr, filharmonia, muzeum w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Wystawa fotografii Iwony Falenty w Strzegomiu
2009-01-21 12:23

9 stycznia 2009 r. galeria "eS" Strzegomskiego Centrum Kultury przybrała wystrój wiosennej łąki, jesiennego lasu i zimowych gór. Wszystko to za sprawą wystawy fotografii autorstwa Iwony Falenty, która dzięki swojej pasji utrwalania świata w obiektywie zabrała zwiedzających w cudowny bajkowy spacer.


A oto co powiedziała o sobie autorka zdjęć.

"Mieszkam w Jaworze od 1987 roku. Z wykształcenia jestem mgr administracji - specjalność prawo i ochrona pracy. Fotografuje od dawna. Pierwsze przygody z fotografią były połączone z regularnymi wyprawami w góry. To tutaj właśnie począwszy od roku 1980 do dnia dzisiejszego oddaję się swojej pasji - przemierzając szlaki uwieczniam piękno gór na fotografii. To tutaj widzę więcej - góry, lasy to prawdziwy raj dla każdego, kto lubi zabawę z aparatem.

Od kilku lat zajmuję się głównie fotografią makro. Fotografia i zdjęcia makro to sztuka, która zachwyca. Pozwala uwiecznić w bezruchu wielkie piękno małej rzeczy. Choć wydaje się rzeczą prostą, sprawia nie raz najwięcej kłopotu. Fotografuje się przecież nie sam przedmiot, zwierzę czy roślinę, ale chwilę, w której wykonuje się zdjęcie. W tej jednej chwili trzeba podkreślić niepowtarzalny charakter i istotę uwiecznionego podmiotu.
Uważam, że nie można interesować się jedną dziedziną sztuki, a o istnieniu innych nie mieć pojęcia. Dlatego też moje zainteresowania są bardziej rozległe. Uwielbiam poezję. Uważam, że dom bez książki jest jak dzień bez słońca. Przede wszystkim słucham muzyki klasycznej, poezji śpiewanej i new age. Interesuję się historią Dolnego Śląska i numizmatyką. Wszystkie zainteresowania wzbogacają mnie i dzięki nim lepiej poznaję świat, a przede wszystkim samą siebie.

Moje fotografie są zaobserwowanym wycinkiem rzeczywistości. Staram się w nich uchwycić chwile, - to co mnie zainteresuje. Jestem zwykłą osobowością, jak każdy z nas. Lubię zapach kawy na powitanie dnia, górskie powietrze i szum lasu. A, i jeszcze jedno - nie mogę logicznie udowodnić, że coś jest piękne - trzeba to po prostu odczuć.

Źródło: strzegom.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: