sowie

Imprezy kulturalne, wystawy, teatr, filharmonia, muzeum w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Muzeum na kółkach
2009-02-06 12:03

W tym roku na ulicach Wałbrzycha pojawi się muzeum na kółkach. Jest to inicjatywa wałbrzyskiego MPK, który chce urządzić objazdową galerię w wycofanym z eksploatacji autobusie marki Ikarus.
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Wałbrzychu jest na etapie bardzo dynamicznej wymiany swojego taboru pojazdowego. Niedawno spółka wzbogaciła się o 6 kolejnych autobusów zasilanych olejem napędowym. Zachodzi więc konieczność sprzedawania, lub złomowania pojazdów komunikacyjnych, które wychodzą z użytku. Z tego powodu wałbrzyscy miłośnicy dawnych maszyn zwrócili się z prośbą o pozostawienie oraz renowację jednego z pojazdów, który miałby posłużyć do celów muzealnych. Wytypowany został standardowy, ale wysłużony już na wałbrzyskich ulicach autobus marki Ikarus.


- Podjęliśmy decyzję o pozostawieniu jednego pojazdu. Na razie szukamy formuły, w jakiej miałby spełniać swoje zadanie. Raczej będzie to autobus, w którym będzie znajdowała się galeria i system audiowizualny. Chcemy go odremontować i doprowadzić do stanu prawie fabrycznego – deklaruje Ireneusz Zarzecki, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Wałbrzychu.
Fundusze na renowację oraz przerobienie zabytku wyłoży spółka. Zakład komunikacyjny będzie również musiał zająć się kosztami eksploatacji pojazdu. Muzealna atrakcja o historii przejazdów miejskich przypominać ma podczas licznych imprez odbywających się w Wałbrzychu.
- W naszym mieście jest organizowanych tyle imprez, że – w mojej ocenie - autobus będzie wykorzystywany nie tylko okazjonalnie, ale bardzo często. Postaramy się aby był na tyle uniwersalny, by można było w nim umieścić szerokie spektrum materiałów do wystawy – zapowiada Ireneusz Zarzecki.
Pojawienie się objazdowej galerii planowane jest na wiosnę tego roku.

Jacek Serdeczny / 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: