29 i 30 maja wielki kabaretowy poligon w Wałbrzychu. Zapraszamy na jedenastą już Ogólnopolską Giełdę Kabaretową "PrzeWAŁka". Do boju o tytuł najlepszego stanie sześć grup kabaretowych, które solidne zostaną poddane rekrutacji. Jeszcze do 10 kwietnia można nadsyłać zgłoszenia. - Na poligon zaprosimy zespoły, które prześlą na nasz adres swój program audio-video wraz z kartą zgłoszeń i przekonają nas, że to właśnie je powinniśmy przeWAŁkować podczas tych dwóch dni – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.
Wojskową formę zaprezentują także tegoroczne gwiazdy: Kabaret pod Wyrwigroszem, Kabaret Hrabi, Noł Nejm. W komisji poborowej zasiądą Joanna Kołaczkowska (Hrabi), Waldemar Sierański (Koń Polski), Stanisław Mikulski (Hans Kloss). Całość nadzorowana będzie przez Katarzynę Piasecką i Jarosława Sobańskiego (Kabaret Słuchajcie). Nie zabraknie dobrego humoru, w przerwach musztry, smakołyków z wojskowej stołówki, a całość solidnie zamaskujemy.
Bilety w cenie 100 zł (karnet dwudniowy) i 70 zł (bilet jednodniowy) już do nabycia w obu placówkach Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, w Hotelu Maria (gdzie stacjonujemy) i na www.bileteria.pl. Poligon śmiechu 29 i 30 maja. Startujemy o godz.18.00.
Źródło: wok.walbrzych.pl
8 marca 2025 roku w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, organizowane pod hasłem "Zdrowa i piękna". W godzinach od 12:00 do 16:00 uczestniczki będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia oraz strefy urody.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej„Życie codzienne w dawnym Dzierżoniowie. Kawiarnie, hotele, restauracje” to nowa książka wydana przez miasto. O kulturotwórczej roli gastronomów w życiu mieszkańców Dzierżoniowa przed rokiem 1945 będzie można usłyszeć podczas spotkania z autorem publikacji, Rafałem Brzezińskim. Spotkanie zaplanowane jest na 5 lutego na godz. 17.00.
czytaj więcejZapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcej