Stanisław Olszanowski, uchwałą Rady Powiatu Wałbrzyskiego otrzymał tytuł „Zasłużony dla Powiatu Wałbrzyskiego”. Uroczyste wręczenie dokumentu potwierdzającego nadanie tytułu odbyło się na ostatniej sesji rady powiatu. Stanisław Olszamowski jest wybitnym i wszechstronnym artystą, którego rzeźby, pomniki obrazy i grafiki zostały docenione zarówno w Polsce jaki i za granicą. Edukację plastyczną rozpoczął w powojennym Wrocławiu. Studia artystyczne ukończył na Wydziale Rzeźby w Państwowej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku, w pracowni prof. Stanisława Horno – Popławskiego. W połowie lat sześćdziesiątych zamieszkał w Wałbrzychu. Od 1960 roku był nauczycielem plastyki w ZS Ekonomiczno-Gastronomicznych, w latach 1971-1980 uczył plastyki w II LO. Przez cały czas aktywnie uczestniczył w życiu kulturalnym środowiska wałbrzyskiego i dolnośląskiego.
Tytuł „Zasłużony dla Powiatu Wałbrzyskiego” jest przyznawany za wybitne zasługi, służbę publiczną oraz twórczość artystyczną lub za wybitny czyn o wyjątkowym znaczeniu dla powiatu osobom fizycznym, prawnym oraz innym podmiotom o zasięgu powiatowym i ponadpowiatowym. Wnioski o przyznanie tytułu mogą kierować organizacje społeczne i zawodowe, Komisje Rady Powiatu, Przewodniczący Rady Powiatu, Zarząd lub Starosta. Po zaopiniowaniu wniosku przez Zarząd Powiatu tytuł „Zasłużony dla Powiatu Wałbrzyskiego” przyznaje Rada Powiatu Wałbrzyskiego.
(brad) / 30minut
8 marca 2025 roku w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, organizowane pod hasłem "Zdrowa i piękna". W godzinach od 12:00 do 16:00 uczestniczki będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia oraz strefy urody.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej„Życie codzienne w dawnym Dzierżoniowie. Kawiarnie, hotele, restauracje” to nowa książka wydana przez miasto. O kulturotwórczej roli gastronomów w życiu mieszkańców Dzierżoniowa przed rokiem 1945 będzie można usłyszeć podczas spotkania z autorem publikacji, Rafałem Brzezińskim. Spotkanie zaplanowane jest na 5 lutego na godz. 17.00.
czytaj więcejZapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcej