sowie

Imprezy kulturalne, wystawy, teatr, filharmonia, muzeum w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
W Wałbrzychu powstała galeria sztuki dla dzieci
2009-04-10 13:14

W Muzeum w Wałbrzychu powstała specjalna galeria sztuki dla dzieci. Autorami prezentowanych tam prac są uczniowie wałbrzyskich szkół. W inauguracji otwarcia wzięła udział młodzież ze szkół podstawowych nr 17 i 28. Dziecięcej galerii nadano nazwę: “Pass-telka”.
- Tak zachęcamy dzieci, żeby przychodziły do nas, żeby przekonały się, że w muzeum wcale nie jest nudno – mówi kustosz Wiesława Kamińska.
Uczniowie potwierdzają: w muzeum jest fajnie.
- Oglądaliśmy bardzo cenne i bardzo stare eksponaty i malowaliśmy obrazki. Była świetna zabawa – chwali inicjatywę muzeum Andrzej Półtorzycki ze szkoły podstawowej nr 17.
Pierwsza wystawa w galerii miała swój temat: moje ulubione zwierzątko i moja ulubiona osoba z rodziny.


- Moja koleżanka namalowała ciocię, a ja mamę. I jeszcze akwarium, bo rybki to moje ulubione zwierzęta – opowiada Natalka Lubieniecka.
Większość dzieci malowała portrety mam i piesków, ale Marta zdecydowała się na portret nieznanej kobiety , a ze zwierząt wybrała ulubione, chociaż nie domowe – delfina. Dzieci wzorowały się na muzealnych eksponatach. W ten sposób powstały rysunki ceramiki i tkaniny artystycznej. Wszyscy twórcy dostali dyplomy.
- Nasza współpraca ze szkołami trwa od lat, organizujemy dla nich lekcje muzealne. Ale pomyśleliśmy, że dobrze byłoby, aby dzieci miały u nas swoją własną galerię. One bardzo lubią rysować i malować, trafiają się prawdziwe talenty. Umieszczenie rysunku małego artysty w muzealnej galerii, to będzie dla dzieci prawdziwa frajda. Liczymy przy tym, że będą wtedy przyprowadzać swoich bliskich i znajomych, żeby pooglądali wystawę. A przy okazji zwiedzą całe muzeum – wyjaśnia Wiesława Kamińska.
Dziecięce dzieła można oglądać w sali na parterze.

szela / 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: