W Ośrodku Społeczno Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze”, czynna jest wystawa malarstwa Barbary Malinowskiej pt. "Gdzieś pomiędzy wzgórzami”. Eksponowanych jest ponad 20 jej prac. Przedstawiają one m.in. kwiaty i scenę zimową. Jest także panorama Wałbrzycha z oryginalną syntezą najbardziej znanych jego obiektów. Na innych obrazach widnieją sceny jak z baśni z udziałem aniołów, które są charakterystyczne dla twórczości malarskiej artystki, wystawiającej w całej Polsce. Prace tworzą nastrój ciepła, pogodny, spokoju i optymizmu, w czym znaczny udział zastosowanych kolorów. Malinowska jest również poetką. Otwarcie wystawy połączono zatem z krótkim programem literacko – muzycznym, prezentującym fragmenty jej dorobku. Autorem i wykonawcą muzyki do poezji artystki jest Mariusz Kutek, który wystąpił podczas wernisażu wystawy Barbary Malinowskiej.
(BAS) / 30minut
Blisko 300 tysięcy mieszkańców Dolnego Śląska oraz ich opiekunowie są w centrum uwagi podczas obchodów Dolnośląskiego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami i Opiekunów. W przeddzień wydarzenia odbył się briefing prasowy z udziałem przedstawicieli samorządu województwa i miasta Wrocławia, a także środowisk zaangażowanych w działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami.
czytaj więcejWiosna w pełni, a nasze biblioteczne progi tętnią życiem! Maj pod Atlantami to czas pełen literackich odkryć, twórczych warsztatów i spotkań, które na długo zostają w pamięci.
czytaj więcejGmina Głuszyca realizuje projekt pn. „Odnowa terenów publicznych na terenie trzech gmin Jedliny-Zdroju, Głuszycy i Walimia” współfinansowany z budżetu Unii Europejskiej. Projekt realizowany jest w partnerstwie. Liderem jest Gmina Jedlina-Zdrój. Partnerzy: Gmina Głuszyca i Gmina Walim. Przedmiotem projektu jest odnowa terenów publicznych na rzecz mieszkańców i turystów gmin partnerskich.
czytaj więcejPrzemoc ma wiele twarzy i każda krzywdzi ofiarę w różny sposób. Osoby starsze z powodu wieku i często pogarszającego się stanu zdrowia, mogą doświadczać zaniedbań czy dyskryminacji ze strony bliskich. Nie bądźmy obojętni na to, co dzieje się wokół nas. Reagujmy na krzywdę ludzką i pomóżmy osobom skrzywdzonym odzyskać głos i normalne życie.
czytaj więcej28 kwietnia 2026 roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu o charakterze charytatywnym i edukacyjnym. Na zaproszenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Boguszowie-Gorcach policjanci wsparli inicjatywę „Bieg dla autyzmu”, której celem było promowanie świadomości na temat spektrum autyzmu oraz integracja lokalnej społeczności wokół ważnych wartości, takich jak empatia, zrozumienie i pomoc drugiemu człowiekowi.
czytaj więcej