sowie

Imprezy kulturalne, wystawy, teatr, filharmonia, muzeum w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Stypendia prezydenta Wałbrzycha dla artystów
2009-04-28 12:46

Prezydent Wałbrzycha Piotr Kruczkowski przyznał stypendia osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury. Stypendium w wysokości 4 500 zł na drugie półrocze 2009 otrzymali Takis Makandasis oraz Robert Delegiewicz.
Takis Makandasis jest twórcą prac malarskich, brał udział w wielu wystawach plastycznych w kraju i za granicą. Ponadto od wielu lat prowadzi w Wałbrzychu społeczną pracownię plastyczną dla dzieci i młodzieży. Przyznane stypendium artysta zamierza przeznaczyć na przygotowanie prac malarskich na wystawę z okazji jubileuszu 40 - lecia pracy artystycznej i 20 - lecia działalności społecznej pracowni plastycznej.


Robert Delegiewicz to muzyk, aktor i reżyser. Jest współzałożycielem Ogólnopolskiego Teatru William-Es w Wałbrzychu. Występuje w przedstawieniach teatralnych na terenie całego kraju oraz w filmach i audycjach radiowych. Zajmuje się również pracą dydaktyczną. Otrzymane stypendium artysta zamierza przeznaczyć na organizację serii spotkań teatralnych z dziećmi, młodzieżą szkolną, nauczycielami i dyrektorami szkół na temat istoty istnienia teatru i jego zależności od potencjalnej publiczności.

 

Ewa Frąckowiak
Rzecznik Prasowy Prezydenta Wałbrzycha
Tel. 66 55 189, 602 72 58 31
Fax. 66 55 118Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: