sowie

Imprezy kulturalne, wystawy, teatr, filharmonia, muzeum w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Międzynarodowe Triennale Grafiki Imienia Gianni Demo
2009-04-29 20:02

WYSTAWA "3 Międzynarodowe Triennale Grafiki Imienia Gianni Demo - nagroda miasta Chieri" 08.05.09 - 14.06.09 WGS BWA Zamek Książ. WERNISAŻ WYSTAWY 08.05.09 (piątek) godz. 18.00.
Na ciągle zmieniającej się arenie światowej grafiki pojawiło się w szerokim zakresie zjawisko wymiany a nawet łączenia się międzynarodowych imprez lub zapraszania do swego programu reprezentacji różnych krajów. Triennale Kraków wysłało w ostatnim czasie kolekcje narodowe na Triennale w Kaliningradzie, w Bradforrd, w Cremonie i ostatnio w Chieri, które prezentować będzie Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA "Zamek Książ" i "Królikarnia", Oddział Muzeum Narodowego w Warszawie.


Trzecia edycja konkursu grafiki artystycznej zorganizowana przez Associazione Piemontese Arte pod nazwą "3rd International Etching Triennial Gianni Demo - City of Chieri Award" odbyła się jesienią 2008r. we Włoszech w mieście Chieri, położonego w pobliżu Turynu. Ten, kto miał przeżyć kilka godzin w pięknym Chieri pełnym wspaniałych pomników gotyckiej i renesansowej architektury, kto miał chodzić wąskimi uliczkami Chieri, mieście nieskażonym plagą bilbordów, ten rozumie ideę organizatorów. Zrozumie, że bliższy i ważniejszy jest dla nich świat wspaniałej tradycji wielkich włoskich mistrzów.

Organizatorzy Triennale w Chieri zaprosili imiennie do konkursu kilkudziesięciu włoskich artystów grafików tworzących grafiki w technikach klasycznych, głównie w technice akwafory, akwatinty, suchej igły, drzeworytu, spośród których międzynarodowe jury zakwalifikowało do wystawy 60 grafik. Wystawie grafików włoskich towarzyszyła wystawa grafiki polskiej, reprezentowana dziełami wybitnych 15 grafików z naszego kraju. Spotkanie na wystawie grafiki włoskiej i polskiej stwarza dla artystów możliwość dialogu, wzajemnej inspiracji, a dla publiczności spojrzenia na nieporównywalne piękno, które twórcy osiągają stosując tradycyjne techniki graficzne.

 

Źródło: um.walbrzych.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: