sowie

Imprezy kulturalne, wystawy, teatr, filharmonia, muzeum w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Wyruszyła głuszycka pielgrzymka na Jasną Górę
2010-08-06 13:03

W grupie ósmej VII Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej do Częstochowy idą mieszkańcy Głuszycy oraz goście z Ukrainy.
Blisko stuosobowa rozśpiewana grupa nr 8 z Dekanatu Głuszyca, do którego należą też m.in. Świerki i Jedlina -Zdrój, ruszyła w drogę 30 lipca. Idą starsi, młodsi i dzieci - niektórzy całymi rodzinami, a do pokonania mają kilkaset kilometrów. Jako jedna z dwóch grup diecezji świdnickiej do celu dotrą dopiero za 11 dni. W grupie 8 pielgrzymuje także siedem osób z Ukrainy, których przyjazd do Polski zainicjowała, idąca także w pielgrzymce, siostra Jadwiga, głuszyczanka, pełniąca na co dzień swoją służbę właśnie na Ukrainie. Przyjazd gości zza wschodniej granicy był możliwy dzięki pomocy parafian. Przewodnikiem ,,ósemki" jest ks. Grzegorz Umiński z parafii Chrystusa Króla.

 

 


źródło: gluszyca.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: