sowie

Imprezy kulturalne, wystawy, teatr, filharmonia, muzeum w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Oficjalne rozpoczęcie Międzynarodowego Festiwalu Folkloru
2010-08-13 13:17

Międzynarodowy Festiwal Folkloru to ważne wydarzenie artystyczne w naszym regionie. 12 sierpnia 2010 r. na stadionie strzegomskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji została zainaugurowana 19. edycja tej imprezy.

Wszystkich zgromadzonych oraz zespoły biorące udział w imprezie przywitała dyrektor Strzegomskiego Ośrodka Kultury, Wioletta Urban.

Następnie, jak co roku, festiwal oficjalnie otworzył burmistrz Strzegomia Lech Markiewicz, życząc wszystkim zgromadzonym dobrej zabawy, a zespołom owocnych występów. Kilka słów wypowiedzieli również przedstawiciele CIOFF - Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych Festiwali i Sztuki Ludowej, dziękując za zaproszenie i życząc wszystkim udanego wieczoru. Cały koncert inauguracyjny poprowadziła natomiast dziennikarka Małgorzata Majeran-Kokott.Kolejnym punktem ceremonii otwarcia było uroczyste wciągnięcie na maszt flagi z emblematem CIOFF. Aktu tego dokonały delegacje poszczególnych zespołów.

Po polonezie w wykonaniu "Kostrzan" przyszedł czas na występy gości z zagranicy i z Polski. Publiczność zachwyciły barwne stroje, w jakich zaprezentował się zespół z naszego miasta partnerskiego Pavullo nel Frignano. Aplauz widzów wzbudził także występ grupy korańskiej. Widowiskowy pokaz taneczny w wykonaniu tego zespołu bardzo przypadł do gustu strzegomianom. Tego dnia na festiwalowej scenie zaprezentowały się jeszcze grupy z Węgier, Łowicza i Kaszub.

Przed nami kolejne dni MFF do uczestnictwa, w których serdecznie zapraszamy.

 

źródło: strzegom.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: