Ponad 26 tys. zł przeznaczy Świdnica na organizację ferii w mieście. W dniach 14-27 lutego na dzieci i młodzież w świdnickich placówkach kultury, oświaty i sportu będzie czekać wiele atrakcji.
***
Ferie z Miejską Biblioteką Publiczną
MBP zaprasza wszystkie dzieci w wieku 7-12 lat do uczestnictwa w otwartych bezpłatnych zajęciach. W programie m. in. warsztaty plastyczne, czytelnicze, ruchowe, muzyczne, występ teatru, spotkania z ciekawymi ludźmi i wiele innych atrakcji.
Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w dniach 14-25 lutego w godz. 12.00-14.00 w Wypożyczalni i Czytelni dla Dzieci i Młodzieży (ul Franciszkańska 18) oraz w Filii nr 2 (ul. M. Kozara-Słobódzkiego 21 A.
Szczegółowy plan zajęć już wkrótce będzie dostępny pod adresem: www.mbp.swidnica.pl
***
Akcja Zima w Młodzieżowym Domu Kultury
• 11-12 lutego, godz. 16.00 / 8.00
Mistrzostwa Świdnicy Juniorów w Szachach
(Dom Nauczyciela, ul. Nauczycielska 14)
• 15-17 lutego, godz. 16.00
Warsztaty szachowe
(MDK „Bartek”, ul. Marcinkowskiego 4-6)
• 19 lutego, godz. 9.00
Wycieczka krajoznawcza
(Schronisko „Andrzejówka”, Sokołowsko)
• 21-25 lutego, godz. 16.00
Warsztaty modelarskie
(MDK „Bartek”, ul. Marcinkowskiego 4-6)
• 26 lutego, godz. 11.00
Zawody Modeli Balonów na Ogrzane Powietrze
(Tereny sportowe przy SP nr 1, ul. Galla Anonima 1)
• 18 lutego, godz. 8.00
Wyjazd do Teatru CAPITOL – „Czarodziej z krainy OZ”
• 22 lutego, godz. 10.00
Komputerowy Turniej Gier Strategicznych – STARCRAFT
(MDK, ul. Nauczycielska 2)
• 14-18 lutego, godz. 16.30
Warsztaty ceramiczne „Bohaterowie polskich bajek”
(MDK „Bartek”, ul. Marcinkowskiego 4-6)
• 14-17 lutego, godz. 16.00
Warsztaty teatralne
(MDK „Bartek”, ul. Marcinkowskiego 4-6)
• 16 lutego, godz. 9.00
Wyjazd do Wrocławia m. in do Muzeum Narodowego
• 26 lutego, godz. 9.30
Wycieczka krajoznawcza
Walim, Rzeczka, Schronisko „SOWA”
• Konkurs fotograficzny „Moje Ferie”
składanie prac do 25 lutego w sekretariacie MDK
Rozstrzygnięcie konkursu 4 marca godz. 16.30
(MDK „Bartek”, ul. Marcinkowskiego 4-6)
Półkolonie w MDK (odpłatne z opieką nauczycieli i obiadami) w dniach 14-25 lutego w godz. 9.00-15.00
W programie m. in. wycieczki krajoznawcze, wyjazdy do aquaparku we Wrocławiu, wyjazd na sanki do Andrzejówki, atrakcyjny program dydaktyczno-artystyczny (capoeira, wizaż, starcraft, ceramika, salsa, fotografia, karaoke), gry, zabawy, łyżwy, sanki, bale dla dzieci, spotkania z przedstawicielami: policji, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego, GOPR-u.
Koszt uczestnictwa 300 zł – 2 tygodnie, 160 zł – tydzień
Więcej informacji w sekretariacie MDK (ul. Nauczycielska 2), tel. 74 851-33-30.
***
Ferie ze Świdnickim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji
W feryjne dni ŚOSiR zorganizuje zajęcia sportowo-rekreacyjne: gry zespołowe, piłka halowa, koszykówka i siatkówka w Hali Zawiszów, ul. Galla Anonima 1 (wstęp wolny – obowiązkowy strój zmienny plus obuwie). Planowane jest również wprowadzenie promocyjnego biletu wstępu na basen kryty, przy ul. Równej oraz promocja – 120 minut (w godz. 8.00-10.00) w cenie jednego biletu na ślizg na sztucznym lodowisku przy ul. Śląskiej. Podobnie jak przed rokiem zorganizowana zostania wymiana dzieci Świdnica-Świebodzice – wyjazd młodych świdniczan na basen do Świebodzic, a młodych świebodziczan na lodowisko do Świdnicy.
Szczegóły wkrótce na www.sosir.swidnica.pl
***
W publicznych szkołach podstawowych i gimnazjach, prowadzonych przez miasto, zorganizowane zostaną zajęcia rekreacyjno-sportowe wraz z wyjazdami na basen do Świebodzic.
źródło: um.swidnica.pl
Pod koniec maja Plac Targowy w Dzierżoniowie ponownie stanie się miejscem miejskiego świętowania. 30 i 31 maja odbędą się Dni Dzierżoniowa, podczas których mieszkańcy i goście będą mogli skorzystać z bogatego programu koncertowego, występów artystycznych oraz licznych atrakcji przygotowanych dla całych rodzin.
czytaj więcejSerdecznie zapraszamy na obchody 219 rocznicy drugiej Bitwy pod Strugą. Jak co roku do Pałacu Struga zawita Grupa Rekonstrukcji Historycznej - Bateria Organiczna Artylerii Konnej I Pułku Strzelców Konnych Woysk Xsięstwa Warszawskiego pod dowództwem płk. Krzysztofa Fronaszczuka z Sobótki. Hucznie uczcimy zwycięstwo Lansjerów Legii Polsko - Włoskiej nad przeważającymi wojskami pruskimi, powracającymi do Twierdzy Srebrnogórskiej po wygranej dnia poprzedniego bitwie pod Kątami Wrocławskimi. Do bitwy doszło 15 maja 1807 roku na polach w dolnej części wsi Struga, na polach między Strugą a Szczawienkiem. Bitwę opisał Stefan Żeromski w Popiołach a my co roku wspominamy i przypominamy o tym wspaniałym, symbolicznym zwycięstwie.
czytaj więcejJuż 16 maja Wałbrzych ożyje historią i sztuką. Zapraszamy na Noc Muzeów – wyjątkowy wieczór pełen ciekawych miejsc i niezwykłych opowieści.
czytaj więcejBlisko 300 tysięcy mieszkańców Dolnego Śląska oraz ich opiekunowie są w centrum uwagi podczas obchodów Dolnośląskiego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami i Opiekunów. W przeddzień wydarzenia odbył się briefing prasowy z udziałem przedstawicieli samorządu województwa i miasta Wrocławia, a także środowisk zaangażowanych w działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami.
czytaj więcejWiosna w pełni, a nasze biblioteczne progi tętnią życiem! Maj pod Atlantami to czas pełen literackich odkryć, twórczych warsztatów i spotkań, które na długo zostają w pamięci.
czytaj więcej