Odbywający się w Katowicach XIII Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej "Interpretacje" zakończył się spektakularnym sukcesem Radosława Rychcika. Zdobył on główną nagrodę – Laur Konrada - za zrealizowany "na deskach" wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego spektakl "Łysek z pokładu Idy".
Wygrana była bezdyskusyjna, ponieważ pracujący w Wałbrzychu reżyser otrzymał trzy z pięciu głosów jurorów, a nam szczególnie miło jest poinformować, że spektakl "Łysek z pokładu Idy" został zrealizowany w ramach projektu "Stara Kopalnia " realizowanego przez Gminę Wałbrzych ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Teatr kontynuuje swoją artystyczną podróż po Polsce i już od wczoraj wystąpuje na 31. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych, których jest głównym bohaterem. W czasie trwania festiwalu odbędzie sie monografia poświecona wałbrzyskiemu Teatrowi, w ramach której zostanie wystawione 6 spektakli (12 przedstawień). Jedną z prezentowanych sztuk będzie "Olga Tokarczuk z Wałbrzycha".Spektakl współfinansowany jest ze środków Biura Promocji Miasta, a patronat nad nim objął Prezydent Piotr Kruczkowski.
Reżyserowi Radosławowi Rychcikowi i całemu zespołowi Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu gratulujemy i życzymy dalszych artystycznych sukcesów.
źródło: um.walbrzych.pl
8 marca 2025 roku w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, organizowane pod hasłem "Zdrowa i piękna". W godzinach od 12:00 do 16:00 uczestniczki będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia oraz strefy urody.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej„Życie codzienne w dawnym Dzierżoniowie. Kawiarnie, hotele, restauracje” to nowa książka wydana przez miasto. O kulturotwórczej roli gastronomów w życiu mieszkańców Dzierżoniowa przed rokiem 1945 będzie można usłyszeć podczas spotkania z autorem publikacji, Rafałem Brzezińskim. Spotkanie zaplanowane jest na 5 lutego na godz. 17.00.
czytaj więcejZapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcej