Zespół „ Boguszów 500” powstał w 1999 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach. Założycielem, a zarazem pierwszym instruktorem grupy był Pan Henryk Hnatiuk. Początkowo grupa składała się wyłącznie z sekcji tańca ludowego.Jednak w kolejnych latach powstawały również sekcja tańca nowoczesnego, której instruktorem do dnia dzisiejszego jest Pani Kinga Hyrsz, sekcja tańca z elementami rytmiki, prowadzona przez Panią Edytę Kasprzyk oraz sekcja tańca towarzyskiego, którą prowadził Pan Marcin Nosal. Od roku 2010
w zespole „Boguszów 500” działa, pod kierownictwem Pani Danuty Foryś, sekcja wokalno – taneczna.
Obecnie w skład grupy wokalno - tanecznej wchodzą dzieci w wieku od 5 do 13 lat oraz młodzież w wieku powyżej 17 lat. Pomimo swojej stosunkowo krótkiej działalności sekcja ma już na swoim koncie sporo sukcesów. Udział i nagrody w Novopackim Slaviku 2010 w Novej Pace (Czechy), udział w Przeglądzie Zespołów w Broumovie (Czechy), prezentacja podczas Trialogu Trzech Narodów w Jastrzębich Górach w Czechach. W dniu 21 marca dzieci uczestniczyły w nagraniu Polskiego Radia Wrocław. Na grupę Boguszów 500 można głosować SMS-owo na numer 71160,
w haśle wpisując RWKAPELA BOGUSZÓW 500.Nagrodą dla zwycięskiej grupy będzie nagranie
w siedzibie Polskiego Radia oraz wydanie płyt.
Do listy sukcesów boguszowskiego zespołu „Boguszów 500” dopisać możemy kolejny sukces. W dniu 6 kwietnia 2011 r. dzieci z sekcji wokalno – tanecznej uczestniczyły jak co roku
w Novopackim Slaviku w Czechach. Sekcję reprezentowali: Paula Rotman, Emilia Koniszewska, Bartosz Knisz i Nikola Guban. Jak co roku jury konkursu było zachwycone naszymi dziećmi. Emilia Koniszewska zdobyła „Złotego Slaviczka”, a pozostałe dzieci otrzymały Nagrodę Specjalną
za „wyraźną mowę”. Naszych zachodnich sąsiadów najbardziej zachwycił najmłodszy z uczestników Bartosz Knisz (l. 5), który swoją żywiołowością i wdziękiem podbił serca jurorów. W skład delegacji weszli, obok naszych dzieci i ich rodziców: Małgorzata Sycz – Z-ca Dyrektora MBP-CK, Danuta Foryś – Instruktor grupy wokalno-tanecznej zespołu „Boguszów 500” oraz „dobry duch” zespołu Pani Maria Koniszewska. Dyrekcja MBP-CK w Boguszowie-Gorcach serdecznie gratuluje i życzy dalszych sukcesów młodym wokalistom!
źródło: boguszow-gorce.pl
Już 16 maja Wałbrzych ożyje historią i sztuką. Zapraszamy na Noc Muzeów – wyjątkowy wieczór pełen ciekawych miejsc i niezwykłych opowieści.
czytaj więcejBlisko 300 tysięcy mieszkańców Dolnego Śląska oraz ich opiekunowie są w centrum uwagi podczas obchodów Dolnośląskiego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami i Opiekunów. W przeddzień wydarzenia odbył się briefing prasowy z udziałem przedstawicieli samorządu województwa i miasta Wrocławia, a także środowisk zaangażowanych w działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami.
czytaj więcejWiosna w pełni, a nasze biblioteczne progi tętnią życiem! Maj pod Atlantami to czas pełen literackich odkryć, twórczych warsztatów i spotkań, które na długo zostają w pamięci.
czytaj więcejGmina Głuszyca realizuje projekt pn. „Odnowa terenów publicznych na terenie trzech gmin Jedliny-Zdroju, Głuszycy i Walimia” współfinansowany z budżetu Unii Europejskiej. Projekt realizowany jest w partnerstwie. Liderem jest Gmina Jedlina-Zdrój. Partnerzy: Gmina Głuszyca i Gmina Walim. Przedmiotem projektu jest odnowa terenów publicznych na rzecz mieszkańców i turystów gmin partnerskich.
czytaj więcejPrzemoc ma wiele twarzy i każda krzywdzi ofiarę w różny sposób. Osoby starsze z powodu wieku i często pogarszającego się stanu zdrowia, mogą doświadczać zaniedbań czy dyskryminacji ze strony bliskich. Nie bądźmy obojętni na to, co dzieje się wokół nas. Reagujmy na krzywdę ludzką i pomóżmy osobom skrzywdzonym odzyskać głos i normalne życie.
czytaj więcej