sowie

Imprezy kulturalne, wystawy, teatr, filharmonia, muzeum w Wałbrzychu i okolicach

POLECAMY

Archiwum newsów (kliknij)

hostedby.pl
P.rzepraszamy,
przerwa techniczna.

Zapraszamy za moment.

We are currently down for the maintenance. Sorry
for inconvenience. We will back in a few minutes.


Wyszukaj
Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Teatr Niewypowiedzianych Słów
2011-11-30 12:03

Fascynacja ludzkim wnętrzem, muzyką, sceną, a także pięknem otaczającego nas świata, jest tematem przewodnim obrazów Jagody Kaczmarek. Dzieła malarki – amatorki, czyli wystawę „Teatr Niewypowiedzianych Słów” możemy podziwiać w galerii jedlińskiego centrum kultury.


Jagoda Kaczmarek, która pochodzi z Zawiercia, od wielu lat pracuje w przedszkolu jako pedagog. Maluje jednak od dziecka, choć dopiero od niedawna pokazuje swój talent publicznie. Jak sama mówi inspiracją jest dla niej ludzkie wnętrze, uchwycenie dramatu chwili, przedstawienie gestów i emocji, w których każdy mógłby odnaleźć cząstkę siebie. W swoje siły uwierzyła, dopiero po spotkaniu z artystami, którzy przekonali ją do rozwijania własnego talentu. - Zainspirowali mnie do popracowania nad sobą i przez to uwierzyłam w siebie. Robie teraz to co najbardziej lubię. – tłumaczy Jagoda Kaczmarek - Interesują mnie ludzie i emocje. Maluje zarówno to co mnie uszczęśliwia, jak i to co mnie boli – dodaje autorka. - Chcielibyśmy pokazać mieszkańcom nie tylko lokalnych twórców, ale także artystów z całej Polski. Ta wystawa doskonale obrazuje inne spojrzenie na rzeczywistości i piękno ciała kobiecego – mówi Romuald Wysocki, przewodniczący Rady Miejskiej w Jedlinie Zdroju. Od ponad dwóch lat w jedlińskim centrum kultury odbywają się comiesięczne wernisaże. Mieszkańcy uzdrowiska nie tylko podziwiają dzieła sztuki. Wiele osób rozwija swoje artystyczne pasje i bierze udział w konkursach. Wśród nich znajduje się duża grupa dzieci z Jedliny – Zdroju.
Młodzi, lokalni artyści zostali wyróżnieni przez władze uzdrowiska. - Przy naszym Centrum Kultury działa kółko plastyczne, które uczy młodzież techniki i inspiruje do tworzenia. Widać tego efekty, gdyż coraz więcej mieszkańców osiąga sukcesy syna na kursach plastycznych w regionie, a także ogólnopolskich - opowiada Leszek Orpel, burmistrz
Jedliny – Zdroju Wystawę Jagody Kaczmarek „Teatr Niewypowiedzianych Słów” możemy podziwiać do 16 grudnia tego roku.

źródło: 30minut
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: