Od 10 do 15 października w PiMBP Bibliotece pod Atlantami odbywać będą się Dni Kultury Indii. Dla uczestników, którzy wezmą w nich udział organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji. Począwszy od zajęć dla dzieci, przez wspólne gotowanie potraw wegetariańskich, prezentacje multimedialne poświęcone Gandhiemu czy największemu poecie Indii Rabindranathowi Tagore, warsztaty mało znanych w Polsce indyjskich sztuk walki, a także warsztaty tańca hollywoodzkiego, koncert tradycyjnej muzyki indyjskiej, warsztaty jogi. - Programrealizujemy w dwóch, a nawet w trzech blokach: rano, tj. od godziny 10, na parterze biblioteki, gościć będziemy najmłodszych w Oddziale dla Najmłodszych i w Akademii Młodych, od 11-tej spotykamy się na II piętrze, z gimnazjalistami, a od południa z licealistami naszego miasta. Drugi blok adresujemy do tych z Państwa, którzy zechcą po swojej pracy wrócić lub przyjechać do centrum na godzinę 17-tą. Dla Państwa właśnie przygotowaliśmy wspólne gotowanie z Ewą Kmiecik, autorytetem w sprawach kuchni indyjskiej, warsztaty tańca hollywoodzkiego, pokazy sztuki walki, koncert w Teatrze Lalki i Aktora, dwie projekcje filmowe wtorek i środę oraz cały blok zajęć sobotnich prowadzonych przez Lucynę Pruską. Trzecia odsłona Dni Kultury Indii to kino bollywoodzkie, które rozgości się, mam nadzieję, że razem z Państwem w Pubie „12” w Rynku 22, zawsze o 20-tej od poniedziałku 10-tego do niedzieli 16-tego października. Rozpoczęcie Dni Kultury Indii, jak najbardziej atrakcyjne, zaplanowaliśmy w poniedziałek 10 października na godzinę 16-tą.
Otworzymy wtedy wystawę pt. Nieznane oblicza hinduizmu, pokażemy tradycyjną sztukę malowania na dłoniach – mehandi, nauczymy chętnych pisania własnego imienia w dewanagari i będziecie Państwo mogli zabrać ze sobą tą niezwykłą pamiątkę, a także zaprosimy do okolicznościowej degustacji smakołyków kuchni indyjskiej – mówią organizatorzy. - Dlaczego Indie? - pytamy. Ten subkontynent, kilkakrotnie większy od naszego kraju zawsze przyciągał ludzi zachodu smakami orientu. I choć współcześnie, poprzez media czy wymianę handlową świat stał się bardziej dostępny to jednak często jest, że pracownik korporacji, po wypiciu zielonej herbaty jedzie odmienić swoje życie tam, do Indii właśnie. Jest jeszcze inny powód. To Wałbrzych, Dolny Śląsk stał się miejscem życia dla kilku rodzin pochodzących z dalekiego subkontynentu – słyszymy w odpowiedzi.
źródło: 30minut
Występy zespołów muzycznych z terenu Aglomeracji Wałbrzyskiej, pokaz laserów i zabawa taneczna przy klubowej muzyce to atrakcje imprezy plenerowej, która w minioną sobotę 29 czerwca zgromadziła mieszkańców Głuszycy i okolic w parku przy Urzędzie Miejskim w Głuszycy.
czytaj więcejUlicami miasta przejdą dzierżoniowscy seniorzy, którzy do wspólnego spaceru zaprosili zaprzyjaźnionych seniorów z partnerskiego miasta Kluczborka. Dołączyć może każdy. Ważne, by mieć na głowie piękne, niezwykle, kolorowe a nawet szalone nakrycie głowy.
czytaj więcejUbiegłoroczne cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Również pomysł na ten rok z pewnością przyciągnie i mieszkańców i turystów odwiedzających Dzierżoniów. Pierwsza „Niedziela z historią” już 23 czerwca.
czytaj więcejOd koncertów na świeżym powietrzu po magiczne spektakle i ciche dyskoteki – Jedlina-Zdrój zaprasza na trzy dni pełne emocji i dobrej zabawy dla całej rodziny. Na scenie między innymi Paulina Lenda – uczestniczka popularnego show „Mam Talent”, która oczaruje publiczność charakterystycznym, mocnym głosem.
czytaj więcej28.V.2024 r. Narodowe Centrum Kultury opublikowało listę rankingową dotyczącą ogólnopolskiego programu pn. "Kultura - interwencje 2024". Okazało się, że wniosek opracowany przez Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie, został bardzo wysoko oceniony i wybrany do dofinansowania.
czytaj więcej