Od 10 do 15 października w PiMBP Bibliotece pod Atlantami odbywać będą się Dni Kultury Indii. Dla uczestników, którzy wezmą w nich udział organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji. Począwszy od zajęć dla dzieci, przez wspólne gotowanie potraw wegetariańskich, prezentacje multimedialne poświęcone Gandhiemu czy największemu poecie Indii Rabindranathowi Tagore, warsztaty mało znanych w Polsce indyjskich sztuk walki, a także warsztaty tańca hollywoodzkiego, koncert tradycyjnej muzyki indyjskiej, warsztaty jogi. - Programrealizujemy w dwóch, a nawet w trzech blokach: rano, tj. od godziny 10, na parterze biblioteki, gościć będziemy najmłodszych w Oddziale dla Najmłodszych i w Akademii Młodych, od 11-tej spotykamy się na II piętrze, z gimnazjalistami, a od południa z licealistami naszego miasta. Drugi blok adresujemy do tych z Państwa, którzy zechcą po swojej pracy wrócić lub przyjechać do centrum na godzinę 17-tą. Dla Państwa właśnie przygotowaliśmy wspólne gotowanie z Ewą Kmiecik, autorytetem w sprawach kuchni indyjskiej, warsztaty tańca hollywoodzkiego, pokazy sztuki walki, koncert w Teatrze Lalki i Aktora, dwie projekcje filmowe wtorek i środę oraz cały blok zajęć sobotnich prowadzonych przez Lucynę Pruską. Trzecia odsłona Dni Kultury Indii to kino bollywoodzkie, które rozgości się, mam nadzieję, że razem z Państwem w Pubie „12” w Rynku 22, zawsze o 20-tej od poniedziałku 10-tego do niedzieli 16-tego października. Rozpoczęcie Dni Kultury Indii, jak najbardziej atrakcyjne, zaplanowaliśmy w poniedziałek 10 października na godzinę 16-tą.
Otworzymy wtedy wystawę pt. Nieznane oblicza hinduizmu, pokażemy tradycyjną sztukę malowania na dłoniach – mehandi, nauczymy chętnych pisania własnego imienia w dewanagari i będziecie Państwo mogli zabrać ze sobą tą niezwykłą pamiątkę, a także zaprosimy do okolicznościowej degustacji smakołyków kuchni indyjskiej – mówią organizatorzy. - Dlaczego Indie? - pytamy. Ten subkontynent, kilkakrotnie większy od naszego kraju zawsze przyciągał ludzi zachodu smakami orientu. I choć współcześnie, poprzez media czy wymianę handlową świat stał się bardziej dostępny to jednak często jest, że pracownik korporacji, po wypiciu zielonej herbaty jedzie odmienić swoje życie tam, do Indii właśnie. Jest jeszcze inny powód. To Wałbrzych, Dolny Śląsk stał się miejscem życia dla kilku rodzin pochodzących z dalekiego subkontynentu – słyszymy w odpowiedzi.
źródło: 30minut
8 marca 2025 roku w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, organizowane pod hasłem "Zdrowa i piękna". W godzinach od 12:00 do 16:00 uczestniczki będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia oraz strefy urody.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej„Życie codzienne w dawnym Dzierżoniowie. Kawiarnie, hotele, restauracje” to nowa książka wydana przez miasto. O kulturotwórczej roli gastronomów w życiu mieszkańców Dzierżoniowa przed rokiem 1945 będzie można usłyszeć podczas spotkania z autorem publikacji, Rafałem Brzezińskim. Spotkanie zaplanowane jest na 5 lutego na godz. 17.00.
czytaj więcejZapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcej