Od 10 do 15 października w PiMBP Bibliotece pod Atlantami odbywać będą się Dni Kultury Indii. Dla uczestników, którzy wezmą w nich udział organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji. Począwszy od zajęć dla dzieci, przez wspólne gotowanie potraw wegetariańskich, prezentacje multimedialne poświęcone Gandhiemu czy największemu poecie Indii Rabindranathowi Tagore, warsztaty mało znanych w Polsce indyjskich sztuk walki, a także warsztaty tańca hollywoodzkiego, koncert tradycyjnej muzyki indyjskiej, warsztaty jogi. - Programrealizujemy w dwóch, a nawet w trzech blokach: rano, tj. od godziny 10, na parterze biblioteki, gościć będziemy najmłodszych w Oddziale dla Najmłodszych i w Akademii Młodych, od 11-tej spotykamy się na II piętrze, z gimnazjalistami, a od południa z licealistami naszego miasta. Drugi blok adresujemy do tych z Państwa, którzy zechcą po swojej pracy wrócić lub przyjechać do centrum na godzinę 17-tą. Dla Państwa właśnie przygotowaliśmy wspólne gotowanie z Ewą Kmiecik, autorytetem w sprawach kuchni indyjskiej, warsztaty tańca hollywoodzkiego, pokazy sztuki walki, koncert w Teatrze Lalki i Aktora, dwie projekcje filmowe wtorek i środę oraz cały blok zajęć sobotnich prowadzonych przez Lucynę Pruską. Trzecia odsłona Dni Kultury Indii to kino bollywoodzkie, które rozgości się, mam nadzieję, że razem z Państwem w Pubie „12” w Rynku 22, zawsze o 20-tej od poniedziałku 10-tego do niedzieli 16-tego października. Rozpoczęcie Dni Kultury Indii, jak najbardziej atrakcyjne, zaplanowaliśmy w poniedziałek 10 października na godzinę 16-tą.
Otworzymy wtedy wystawę pt. Nieznane oblicza hinduizmu, pokażemy tradycyjną sztukę malowania na dłoniach – mehandi, nauczymy chętnych pisania własnego imienia w dewanagari i będziecie Państwo mogli zabrać ze sobą tą niezwykłą pamiątkę, a także zaprosimy do okolicznościowej degustacji smakołyków kuchni indyjskiej – mówią organizatorzy. - Dlaczego Indie? - pytamy. Ten subkontynent, kilkakrotnie większy od naszego kraju zawsze przyciągał ludzi zachodu smakami orientu. I choć współcześnie, poprzez media czy wymianę handlową świat stał się bardziej dostępny to jednak często jest, że pracownik korporacji, po wypiciu zielonej herbaty jedzie odmienić swoje życie tam, do Indii właśnie. Jest jeszcze inny powód. To Wałbrzych, Dolny Śląsk stał się miejscem życia dla kilku rodzin pochodzących z dalekiego subkontynentu – słyszymy w odpowiedzi.
źródło: 30minut
Z radością informujemy, że Gmina Karpacz otrzymała dofinansowanie w wysokości 10 000,00 zł na realizację projektu pn. „Utworzenie Gminnej Rady Seniorów w Karpaczu”.
czytaj więcejWymień foliówkę na eko-reklamówkęKolejna edycja akcji „Wymień foliówkę na eko-reklamówkę” przed nami. Już 10 i 11 kwietnia świdniczanie będą mogli wymienić plastikowe reklamówki na bardziej przyjazne środowisku materiałowe torby z logiem „Czysta Świdnica”. Każda osoba może otrzymać jedną ekologiczną torbę. Do mieszkańców trafiło ich już ponad 7000 sztuk.
czytaj więcejWałbrzych szykuje się na wielką wiosenną mobilizację! Już 12 kwietnia 2025 roku mieszkańcy miasta połączą siły w ramach akcji „Czysty, zielony Wałbrzych”, by wspólnie zadbać o czystość i estetykę swojego otoczenia. Start zaplanowany jest na godzinę 9:30, a działania będą odbywać się równocześnie w różnych częściach miasta. To nie tylko szansa na uporządkowanie przestrzeni publicznej, ale też doskonała okazja do sąsiedzkiej integracji i realnego wpływu na wygląd Wałbrzycha.
czytaj więcejO nowym podejściu do usług dla społeczności opowiada Honorata Kur, dyrektor Centrum Usług Społecznych w Jedlinie-Zdroju.
czytaj więcejKiedyś były portrety, teraz pejzaże i grafiki – na nowej wystawie w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza możemy oglądać prace Anny Cymbały.
czytaj więcej