Czarnobiałe zdjęcia znanego kieleckiego fotografa Pawła Pierścińskiego możemy podziwiać w Galerii Pod Atlantami. Artysta znany jest przede wszystkim jako twórca pejzaży, które ukazały się w fachowej prasie oraz almanachach sztuki fotograficznej. Paweł Pierściński uznawany jest za krytyka i teoretyka fotografii. Artysta, z wykształcenia inżynier budownictwa lądowego, znany jest ze swoich licznych fotoreportaży. Przede wszystkim jednak zasłynął jako twórca nurtu fotografii pejzażowej – określanego mianem „kieleckiej szkoły krajobrazu”. - Wiąże się to przede wszystkim z bardzo specyficznymi widokami kielecczyzny. Charakterystyczne pola uprawne tworzą na zdjęciach bardzo atrakcyjne dla oka kompozycje – opowiada Cezary Kasiborski z Galerii pod Atlantami. Prócz zbioru fotografii pejzażowej, w wałbrzyskiej galerii możemy podziwiać również inne prace artysty. Paweł Pierściński jest również autorem licznych zdjęć o tematyce sportowej oraz kobiecych aktów.
Warto dodać, że wszystkie czarnobiałe fotografie wykonane są tradycyjną, analogową metodą. - Artysta ten sporo eksperymentował. – mówi Kasiborski – Są tutaj kompozycje makro-fotograficzne, jak i zdjęcia portretowe i reportażowe, czyli bardzo szerokie spektrum jego zainteresowań – tłumaczy. Wystawa „Kielecka Szkoła Krajobrazu” Pawła Pierścińskiego dostępna będzie dla zwiedzających do 8 lutego.
źródło: 30minut
8 marca 2025 roku w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, organizowane pod hasłem "Zdrowa i piękna". W godzinach od 12:00 do 16:00 uczestniczki będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia oraz strefy urody.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej„Życie codzienne w dawnym Dzierżoniowie. Kawiarnie, hotele, restauracje” to nowa książka wydana przez miasto. O kulturotwórczej roli gastronomów w życiu mieszkańców Dzierżoniowa przed rokiem 1945 będzie można usłyszeć podczas spotkania z autorem publikacji, Rafałem Brzezińskim. Spotkanie zaplanowane jest na 5 lutego na godz. 17.00.
czytaj więcejZapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcej