Prawie dwie godziny mocnych, bluesowo – rockowych riffów zafundował nam zespół Piotra Nalepy, który wystąpił w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury. Grupa zagrała największe przeboje rodziców lidera, czyli Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej z repertuaru „Breakout”. Muzycy zjechali do Wałbrzycha, by wziąć udział w uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświeconej rodzicom polskiego bluesa. To właśnie tutaj 9 stycznia 1964 roku związek małżeński zawarli Tadeusz Nalepa i Mira Kubasińska. Fundatorem tablicy pamiątkowej, która znalazła się na budynku Urzędu Stanu Cywilnego, jest wieloletni fan zespołu Breakout, Leszek Grodziński. - To jest kolejny dowód na to, że z Wałbrzychem związane są wielkie osobowości. – mówił podczas koncertu inicjator akcji – Chcemy w ten sposób kultywować pamięć o nich i organizować więcej takich imprez – tłumaczył Leszek Grodziński. Zespół udało się ściągnąć do Wałbrzycha za sprawą archeologa i pracownika „Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia”, Marcina Kuleszo. Muzycy nie kryli zdziwienia, że odszukano akt zawarcia związku małżeńskiego przez Nalepę i Kubasińską. - Sami jesteśmy zaskoczeni tymi informacjami. Cieszymy się jednak, gdyż możemy teraz wpisać Wałbrzych na mapę naszej cyklicznej tra- sy koncertowej – oznajmił Robert Lubera, gitarzysta i wokalista zespołu „Breakout In Tour”.
Na scenie usłyszeliśmy największe przeboje słynnej grupy, jak: „Kiedy Byłem małym chłopcem”, „Na drugim brzegu tęczy”, „Nocą puka ktoś”, „Modlitwa”, czy Gdybyś Kochał, Hej!”. Syn legendarnej pary polskiego bluesa – Piotr Nalepa, choć małomówny, zaprezentował charakterystyczny dla ojca styl gry na gitarze. Niemniejszą wirtuozerią popisał się Robert Lubera, który również wykonywał partie wokalne Tadeusza Nalepy. Śpiew Miry Kubasińskiej został zastąpiony przez tajemniczy głos Jean. Za oryginalną perkusją z lat 70-tych zasiadł Krzysztof „Fliper” Krupa, natomiast za basem stał młody, ale doświadczony Piotr „Quentin” Wojtanowski. Organizatorzy liczą, że inicjatywa upamiętniająca Piotra Nalepę i Mirę Kubasińską zagości w Wałbrzychu na stałe i imprezę uda się powtarzać cyklicznie. Biorąc pod uwagę owacje na stojąco, które dostali muzycy, jest na to duża szansa. Red.
źródło: 30minut
O nowym podejściu do usług dla społeczności opowiada Honorata Kur, dyrektor Centrum Usług Społecznych w Jedlinie-Zdroju.
czytaj więcejKiedyś były portrety, teraz pejzaże i grafiki – na nowej wystawie w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza możemy oglądać prace Anny Cymbały.
czytaj więcejMiejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie rozpoczyna przygotowania do organizacji IV edycji Bielawskiego Jarmarku Wielkanocnego, który odbędzie się 13 kwietnia 2025 roku w Parku Miejskim. Zapraszamy do współpracy wystawców, w szczególności: rękodzielników, szkoły, organizacje pozarządowe, przedsiębiorców oraz mieszkańców Bielawy. Jarmark połączony będzie z Targami Rarytasów Regionalnych, podczas których zaopatrzyć będzie się można w różne spożywcze produkty regionalne.
czytaj więcej8 marca 2025 roku w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, organizowane pod hasłem "Zdrowa i piękna". W godzinach od 12:00 do 16:00 uczestniczki będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia oraz strefy urody.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcej