sowie

Imprezy kulturalne, wystawy, teatr, filharmonia, muzeum w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Nagrody za twórczość artystyczną
2012-11-15 12:32


Nagrody zbiorowe oraz indywidualne otrzymają od prezydenta świdniczanie, którzy poprzez własną twórczość artystyczną, upowszechniają i chronią kulturę. Wręczenie nagród przewidziane jest na listopad. Nagrodę indywidualną otrzyma Kamila Karst za twórczość artystyczną, przede wszystkim malarstwo i rzeźbę. Laureatka w tym roku będzie obchodzić dwudziestolecie swojej pracy artystycznej w Świdnicy. Zbiorową nagrodę za upowszechnianie i popularyzację kultury otrzyma Amatorska Grupa Teatralna Dorosłych przy Świdnickim Ośrodku Kultury, w skład której wchodzi dwadzieścia osiem osób. Do tej pory grupa przedstawiła trzy premiery teatralne, takie jak: „Sztuka..., ach sztuka”, „Leć w duet czyli Fioletowa Krowa” oraz „Romanse i papierosy”. Obecnie zespół pracuje nad kolejnym spektaklem „Królik Królik”.


Nagrodzony zostanie także zespół redakcyjny w skład którego wchodzą: Anita Odachowska- Mazurek, Sobiesław Nowotny, Mariusz Barcicki, Wiktor Bąkiewicz, Anna Szwec za publikację „Wieża ratuszowa. Historia i teraźniejszość”. Książka dokumentuje historię wieży ratuszowej, opowiada o wcześniejszych staraniach i obecnych działaniach związanych z jej odbudową. Nagrody zostaną wręczone w listopadzie. Izabela Patro
źródło: 30minut
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: