sowie

Imprezy kulturalne, wystawy, teatr, filharmonia, muzeum w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Dobrzy sąsiedzi
2012-12-14 10:18


Warsztaty średniowieczne połączone z turniejem - Sąsiedzi-jak to jest przy granicy?, Przyjaźń i Festiwal Tańca Dziecięcego to planowane przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury i Hradecká kulturní a vzdělávací společost Adalbertinum wspólne wydarzenia o charakterze transgranicznym. Dyrektorzy obydwu instytucji: Jarosław Buzarewicz i Miroslav Franc podpisali umowę o współpracy i wspólnie ubiegają się o unijne pieniądze. W ramach projektu „Wałbrzych i Hradec Králové - dobrzy sąsiedzi” złożonego do Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Glacensis na lata 2007 - 2013 WOK ubiega się o około 30 tys. euro, Adalbertinum o ponad 12 tys. euro. Wałbrzych i Hradec Králové są miastami partnerskimi od ponad 20 lat.  


 Współpraca realizowana jest na płaszczyznach: edukacyjnej, gospodarczej, turystycznej, kulturalnej. Ta ostania przyjęła niemalże charakter ciągły. Obie instytucje mają już za sobą dwa udane projekty. - W Wałbrzychu i Hradec Králové organizowaliśmy m.in.: prezentacje muzyczne i taneczne, festiwal jazzowy i mażoretek, plener malarski, grę miejską, turniej rycerski, a ostatnio szachowy - wylicza Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Obie instytucje chcą kontynuować współpracę przybliżającą historię, kulturę, życie i tradycję obu państw. - Projekt z pewnością wzmocni naszą kulturalną współpracę, ale i wzmocni więzi pomiędzy mieszkańcami obu miast. Mam nadzieję, że otrzymamy środki i uda się go zrealizować - mówi Miroslav Franc, dyrektor Hradecká kulturní a vzdělávací společost Adalbertinum. (red)
źródło: 30 minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: