Zagroda z prawdziwymi reniferami, jarmark ze świątecznymi ozdobami i specjałami w Rynku, żywa i ruchoma szopka oraz Świdnicki Orszak Trzech Króli – to zaledwie kilka z bardzo wielu atrakcji przygotowanych w ramach „Świdnickiej Kolędy 2012”. - Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, to święta radosne, rodzinne, przepełnione życzliwością i miłością. Z takim przesłaniem zapraszamy na liczne wydarzenia podczas Świdnickiej Kolędy. Przez kolejne grudniowe dni Świdnicki Rynek zamieni się tradycyjnie w wielki, świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy, będzie Wigilia Wszystkich Świdniczan, koncerty, spektakle i konkursy. A dla najmłodszych ruchoma szopka, żywe zwierzęta, pokazy teatralne i zagroda reniferów. Całość zakończy organizowany po raz pierwszy Świdnicki Orszak Trzech Króli, który przemaszeruje ulicami naszego miasta 6 stycznia – wylicza Wojciech Murdzek. W trakcie „Świdnickiej Kolędy” zaplanowano inscenizację teatralną w wykonaniu samorządowców gminy Świdnica. „Gloria, niechaj płynie pieśń” – to tytuł tegorocznego przedstawienia.
– Już w ubiegłym roku wprowadziliśmy innowacyjne rozwiązanie, wzbogacając scenariusz inscenizacji o partie śpiewane. W tym roku będzie ich znacznie więcej. Do wspólnego kolędowania planujemy zaangażować publiczność. Poprzez śpiewy widzowie będą z radością oczekiwać na narodziny Jezusa. Nową postacią w tegorocznym przedstawieniu będzie także osoba świętej Anny, matki Maryi. Autorem scenariusza jest Tadeusz Szarwaryn, dyrektor Szkoły Podstawowej w Pszennie – mówi Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica. – Starostwo Powiatowe jak co roku także włącza się w organizację Świdnickiej Kolędy, może nie w takim stopniu jak miasto czy gmina. Jednak i my chcemy dołożyć naszą skromną cegiełkę w tych przedświątecznych przygotowaniach. Jak co roku zapraszamy wszystkich na Galę Bożonarodzeniowa organizowaną przez Zespół Szkół Hotelarsko– Turystycznych, podczas której będzie można podziwiać aranżację stołów wigilijnych wykonaną przez uczniów szkoły – dodaje Zygmunt Worsa, świdnicki starosta. Izabela Patro
źródło: 30 minut
8 marca 2025 roku w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, organizowane pod hasłem "Zdrowa i piękna". W godzinach od 12:00 do 16:00 uczestniczki będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia oraz strefy urody.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej„Życie codzienne w dawnym Dzierżoniowie. Kawiarnie, hotele, restauracje” to nowa książka wydana przez miasto. O kulturotwórczej roli gastronomów w życiu mieszkańców Dzierżoniowa przed rokiem 1945 będzie można usłyszeć podczas spotkania z autorem publikacji, Rafałem Brzezińskim. Spotkanie zaplanowane jest na 5 lutego na godz. 17.00.
czytaj więcejZapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcej