sowie

Imprezy kulturalne, wystawy, teatr, filharmonia, muzeum w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Remont wieży
2017-03-24 12:12

Blisko milion złotych kosztować będzie remont zabytkowej wieży kościelnej w Głuszycy. W ramach zadania wykonane zostaną prace budowlane mające na celu odnowienie, zabezpieczenie i udostępnienie wieży.


Dzięki dofinansowaniu przyznanemu Gminie Głuszyca ze środków Aglomeracji Wałbrzyskiej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w bieżącym roku zostanie wykonany projekt pod nazwą „Udostępnienie turystyczne wieży kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Głuszycy”. Projekt realizowany jest na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Parafią a Gminą Głuszyca. Burmistrz Głuszycy podpisał umowę na remont wieży z Wałbrzyskim Konsorcjum Budowlanym Sp. z o.o. Zadanie zrealizowane będzie do grudnia 2017 r. Całkowita wartość projektu wynosi 955 986,53 zł, a pozyskana kwota dofinansowania to 812 588,55 zł. Celem projektu jest zwiększenie dostępności turystycznej zabytków w Gminie Głuszyca poprzez przystosowanie zabytkowej wieży Kościoła pw. NMP Królowej Polski do pełnienia funkcji wieży widokowej. W ramach zadania wykonane zostaną prace budowlane mające na celu odnowienie, zabezpieczenie i udostępnienie wieży kościelnej. Zainstalowane zostanie wyposażenie niezbędne do prowadzenia działalności turystycznej, odrestaurowana zostanie elewacja zewnętrzna wieży kościoła oraz jej wnętrza z remontem i częściową wymianą schodów. Wieża wyposażona zostanie w tablice informujące o historii okolic, panoramy z opisem widocznych miejsc oraz stare ryciny i zdjęcia. Multimedialna sieć sensorowa umożliwi turystom pobranie na urządzenia przenośne informacji o obiekcie i o okolicy wraz z informacjami historycznymi. Z wieży podziwiać będzie można panoramę Głuszycy i okolic, a dzięki zainstalowaniu kamer bezprzewodowych obraz przekazywany będzie do Internetu.Autor: 30minut


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: