Wałbrzych otrzymał główną nagrodę w konkursie ogólnokrajowym „Najlepiej Oświetlona Gmina i Miasto 2016 roku” organizowanego przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego i Agencję Soma. W konkursie brało udział trzynaście gmin i miast z Polski.
Do konkursu Zarząd zgłosił przeprowadzoną inwestycję wymiany oświetlenia ulicznego na terenie Wałbrzycha w latach 2014 – 2015, która była finansowana z programu Zielonych Inwestycji Sowa z NFOŚiGW. W trakcie inwestycji zostało wymienionych 4500 opraw oświetleniowych, w tym 2000 opraw w technologi LED oraz 3000 słupów oświetleniowych. Komisja konkursowa oceniała wykonaną inwestycję nie tylko na podstawie przesłanych dokumentów, ale również na podstawie wizji lokalnej (wizytujące osoby to eksperci do spraw oświetlenia). W wyborze Wałbrzycha na zwycięzcę konkursu komisja wzięła pod uwagę duży rozmach i kompleksowość inwestycji obejmującej teren całego miasta. Opisując nagrodzoną realizację zwróciła uwagę na skrupulatność i dbałość o proces jej przygotowania, a także na uzyskane bardzo dobre efekty oświetleniowe i duże oszczędności w kosztach energii elektrycznej (ok. 1 miliona zł).
8 marca 2025 roku w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, organizowane pod hasłem "Zdrowa i piękna". W godzinach od 12:00 do 16:00 uczestniczki będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia oraz strefy urody.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej„Życie codzienne w dawnym Dzierżoniowie. Kawiarnie, hotele, restauracje” to nowa książka wydana przez miasto. O kulturotwórczej roli gastronomów w życiu mieszkańców Dzierżoniowa przed rokiem 1945 będzie można usłyszeć podczas spotkania z autorem publikacji, Rafałem Brzezińskim. Spotkanie zaplanowane jest na 5 lutego na godz. 17.00.
czytaj więcejZapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcej