sowie

Imprezy kulturalne, wystawy, teatr, filharmonia, muzeum w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Napad, którego nie było
2017-01-20 13:12

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego świdnickiej komendy zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który zawiadomił tutejszą jednostkę o niepopełnionym przestępstwie. Wymieniony twierdził, iż został napadnięty i w wyniku rozboju utracił 20 tys. złotych.


„Na klatce schodowej napadło na mnie dwóch napastników, pobili mnie i zabrali 20 tys. złotych” - z takimi słowami do świdnickiej komendy policji zgłosił się 23-letni mężczyzna. Jak relacjonował, w godzinach porannych, kiedy szedł do pracy, na klatce schodowej jego bloku w Świebodzicach napadło na niego dwóch zamaskowanych napastników, którzy pobili go i dokonali kradzieży 20 tys. złotych, telefonu komórkowego oraz portfela z dokumentami. Skradziona gotówka miała być trzydniowym utargiem zebranym przez zgłaszającego z sieci aptek, z których to pieniędzy, jako przedstawiciel handlowy, miał się tego dnia rozliczyć ze swoim pracodawcą. Wątpliwości funkcjonariuszy wzbudziły pewne podawane przez zgłaszającego okoliczności. Wobec tego przeprowadzili drobiazgowe i długotrwałe rozpytanie mężczyzny, w trakcie którego przyznał się, że żadnego rozboju nie było, a całą historię wymyślił. Należące do pracodawcy pieniądze wydał natomiast na weekendowe imprezy i spłatę części swoich długów. Aby uwiarygodnić podawaną wersję zdarzeń i przekonać śledczych że został napadnięty, 23-latek jeszcze przed wizytą na komendzie policji podarł swoją kurtkę, a telefon komórkowy i portfel z dokumentami wrzucił do rzeki. Za wprowadzenie w błąd organów ścigania i zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie mężczyźnie grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.Autor: 30minut


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: