Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego świdnickiej komendy zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który zawiadomił tutejszą jednostkę o niepopełnionym przestępstwie. Wymieniony twierdził, iż został napadnięty i w wyniku rozboju utracił 20 tys. złotych.
„Na klatce schodowej napadło na mnie dwóch napastników, pobili mnie i zabrali 20 tys. złotych” - z takimi słowami do świdnickiej komendy policji zgłosił się 23-letni mężczyzna. Jak relacjonował, w godzinach porannych, kiedy szedł do pracy, na klatce schodowej jego bloku w Świebodzicach napadło na niego dwóch zamaskowanych napastników, którzy pobili go i dokonali kradzieży 20 tys. złotych, telefonu komórkowego oraz portfela z dokumentami. Skradziona gotówka miała być trzydniowym utargiem zebranym przez zgłaszającego z sieci aptek, z których to pieniędzy, jako przedstawiciel handlowy, miał się tego dnia rozliczyć ze swoim pracodawcą. Wątpliwości funkcjonariuszy wzbudziły pewne podawane przez zgłaszającego okoliczności. Wobec tego przeprowadzili drobiazgowe i długotrwałe rozpytanie mężczyzny, w trakcie którego przyznał się, że żadnego rozboju nie było, a całą historię wymyślił. Należące do pracodawcy pieniądze wydał natomiast na weekendowe imprezy i spłatę części swoich długów. Aby uwiarygodnić podawaną wersję zdarzeń i przekonać śledczych że został napadnięty, 23-latek jeszcze przed wizytą na komendzie policji podarł swoją kurtkę, a telefon komórkowy i portfel z dokumentami wrzucił do rzeki. Za wprowadzenie w błąd organów ścigania i zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie mężczyźnie grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności.
8 marca 2025 roku w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, organizowane pod hasłem "Zdrowa i piękna". W godzinach od 12:00 do 16:00 uczestniczki będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia oraz strefy urody.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej„Życie codzienne w dawnym Dzierżoniowie. Kawiarnie, hotele, restauracje” to nowa książka wydana przez miasto. O kulturotwórczej roli gastronomów w życiu mieszkańców Dzierżoniowa przed rokiem 1945 będzie można usłyszeć podczas spotkania z autorem publikacji, Rafałem Brzezińskim. Spotkanie zaplanowane jest na 5 lutego na godz. 17.00.
czytaj więcejZapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcej