sowie

Imprezy kulturalne, wystawy, teatr, filharmonia, muzeum w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Spalona hala wraca do życia
2017-03-24 13:58

Część podmiotów, działających w hali przemysłowej przy ul. Wałbrzyskiej w Świebodzicach, która spłonęła w potężnym pożarze w ubiegłym tygodniu, może już wznawiać działalność. W poniedziałek, 20 marca, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dopuścił obiekt do użytkowania.


W części socjalno-bytowej podmioty zostały już wpuszczone na obiekt (m. in. przychodnia zdrowia, firma Ameoli, wkrótce wznowi działalność Alu Cast i inne, które czekają na podłączenie energii elektrycznej. - To kwestia kilku najbliższych dni, gdy zostanie podłączona energia, zależy nam, by firmy mogły jak najszybciej prowadzić dalej swoją działalność, zarabiać, nie stracić klientów- mówi Łukasz Kwadrans, Prezes Invest Park Development, właściciela hali. – Obiekt został nam już przekazany, po wykonaniu opinii biegłego rzeczoznawcy niezwłocznie przystąpimy do odbudowy hal- dodaje. Największe starty w wyniku pożaru poniosły dwie firmy: lakiernia proszkowa, w której pożar wybuchł (zapaliła się zaledwie roczna sprężarka) oraz firma Śnieżka-Invest, świebodzicki producent słodyczy, która miała na obiekcie swoje magazyny. Spłonęły tu opakowania i gotowe produkty, na szczęście były ubezpieczone. W poniedziałkowe popołudnie w ratuszu odbyło się także kolejne spotkanie z przedsiębiorcami, którzy ucierpieli w wyniku pożaru. Burmistrz Bogdan Kożuchowicz podtrzymał propozycję udostępnienia pomieszczeń zastępczych dla firm, ale najprawdopodobniej nie będzie takiej potrzeby ze strony podmiotów, bo większość niebawem wznowi produkcję.Autor: 30minut


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: