Zuchy ze 111 Boguszowskiej Gromady Zuchowej „Roztańczone Płomyki” oraz harcerze ze 111 Boguszowskiej Drużyny Harcerskiej „Dwa Płomienie” wzięli udział w zimowisku w Walimiu. Przez 5 dni dzieci i młodzież poznawały zmagały się z wyzwaniami, które stawiała przed nimi kadra zimowiska, korzystały z atrakcji programowych oraz aktywnie spędzały drugi tydzień ferii zimowych.
Pierwszy dzień w Walimiu upłynął pod hasłem Prawa. Zarówno Prawa Harcerskiego jak i Prawa Zucha. Zuchy i harcerze wzięli udział w zwiadzie po miejscowości, przygotowali mapy najbliższej okolicy, poznali sowiogórskie legendy. Wieczorem odbył się uroczysty kominek oficjalnie rozpoczynający harcerskie zimowisko. Drugiego dnia harcerze mierzyli się z technikami harcerskimi: szyframi, pierwszą pomocą, wiedzą o Związku Harcerstwa Polskiego. Natomiast zuchy sprawdzały swoje zmysły, gawędziły o zaufaniu i poznawały tajniki opatrywania ran. Dzień został podsumowany wspólnym karaoke i śpiewankami przy gitarze i „przeszkadzajkach”. Wycieczka do sztolni walimskich odbyła się trzeciego dnia zimowiska. Zuchy i harcerze poznali tajemnice sowiogórskich podziemi oraz rozpoczęli przygotowania do kolejnej wyprawy. Ponadto odbyły się zbiórki poświęcone braterstwu, tolerancji i różnorodności kulturowej. Czwartego dnia uczestnicy zimowiska uzyskali tytuł Zdobywców Wielkiej Sowy. Po porannej wędrówce mogli zobaczyć piękno Gór Sowich i (nie tylko) z najwyższego szczytu tego pasma górskiego. Nawet dla najmłodszych 1015 m.n.p.m. nie stanowiło problemów, a wyprawa zachęciła co niektórych do przemierzania górskich szlaków. Po powrocie harcerze sprawdzali swoją znajomość z zakresu alfabetu Morse’a, a zuchy uczyły się prawidłowego prowadzenia resuscytacji krążeniowo oddechowej. Nadszedł nieubłagany piątek… przyszedł czas powrotu do domu. Aktywność zuchów została nagrodzona znaczkami zucha, kolejnymi gwiazdkami zuchowymi, dyplomami i upominkami. Na harcerskie mundury powędrowały nowe sprawności, harcerze również otrzymali drobne upominki przypominające o pierwszym zimowisku organizowanym przez 111 Boguszowskie Drużyny Żółto-Niebieskie. Wszyscy wrócili do domów cali i zdrowi, z workiem niezapomnianych przygód oraz bagażem wiedzy, a także nowych doświadczeń.
8 marca 2025 roku w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, organizowane pod hasłem "Zdrowa i piękna". W godzinach od 12:00 do 16:00 uczestniczki będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia oraz strefy urody.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej„Życie codzienne w dawnym Dzierżoniowie. Kawiarnie, hotele, restauracje” to nowa książka wydana przez miasto. O kulturotwórczej roli gastronomów w życiu mieszkańców Dzierżoniowa przed rokiem 1945 będzie można usłyszeć podczas spotkania z autorem publikacji, Rafałem Brzezińskim. Spotkanie zaplanowane jest na 5 lutego na godz. 17.00.
czytaj więcejZapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcej