W niedzielę 28 lutego2016 roku w Głuszycy odbędzie się druga edycja biegu pn. „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Zapisy trwają.
Już po raz drugi w Głuszycy organizowany jest bieg upamiętniający żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963. To największy bieg pamięci w Polsce na symbolicznym dystansie 1963 metrów. Nie jest to bieg na czas. Najważniejsze jest uczestnictwo, oddanie hołdu polskim patriotom i popularyzacja wiedzy na temat przemilczanej historii dotyczącej prześladowań polskiego podziemia. Spotkanie odbędzie się 28 stycznia o godz. 12.00 przy kaplicy św. Józefa na głuszyckim osiedlu. Przed biegiem rozgrzewkę poprowadzą Ewa Sobieraj i Andrzej Kolisz, biegacze zaangażowani w przygotowanie ultramaratonu górskiego Waligóra Run Cross Głuszyca. Na miejscu startu uczestnicy otrzymają pakiety startowe. Mile widziane także biało-czerwone gadżety. „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Głuszycy prowadzić będzie ulicami Łukasiewicza, Pionierów, Dolną i zakończy się na placu targowym. Po biegu wszyscy startują będą mogli zjeść ciepły posiłek w Centrum Kultury. W trakcie biegu w całej Polsce odbędzie się zbiórka publiczna na pomnik Polaków zmarłych w czasie Wielkiego Głodu na terenach Związku Sowieckiego w latach 1932-33. Informacje pod numerem telefonu 74 845 63 34.
8 marca 2025 roku w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, organizowane pod hasłem "Zdrowa i piękna". W godzinach od 12:00 do 16:00 uczestniczki będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia oraz strefy urody.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej„Życie codzienne w dawnym Dzierżoniowie. Kawiarnie, hotele, restauracje” to nowa książka wydana przez miasto. O kulturotwórczej roli gastronomów w życiu mieszkańców Dzierżoniowa przed rokiem 1945 będzie można usłyszeć podczas spotkania z autorem publikacji, Rafałem Brzezińskim. Spotkanie zaplanowane jest na 5 lutego na godz. 17.00.
czytaj więcejZapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcej