Imprezy kulturalne, wystawy, teatr, filharmonia, muzeum w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Odegrali się na Poznaniu
2016-02-22 09:32

Nie udało się młodzieży Górnika Trans.eu, która przegrywając w niedzielę z rówieśnikami z Poznania straciła szanse na awans do finałów Mistrzów Polski Juniorów Starszych U20. Całkiem nieźle poszło za to seniorom wałbrzyskiej ekipy, którzy w środowym pojedynku w ramach XIX kolejki wygrali na wyjeździe z AZS-em Politechniką Poznań 65:49.

Środowy wyjazd biało-niebieskich miał wyrównany początek. W 4 minucie było 7:7, gdy nasi nieoczekiwanie zupełnie stanęli. Dość powiedzieć, iż do końca pierwszej kwarty goście zdobyli zaledwie 2 przy 8 punktach miejscowych, którzy po 10 minutach zasłużenie wygrywali 15:9. Na szczęście wałbrzyszanie szybko się odblokowali. Po 120 sekundach drugiej ćwiartki mieliśmy remis po 15, a następnie biało-niebiescy odskoczyli na kilka „oczek” przewagi, którą utrzymali do półmetka spotkania.
Po zmianie stron obie drużyny toczyły zacięty pojedynek, a koszykarze prześcigali się w niecelnych rzutach. W efekcie po 30 minutach trudno było wskazać ekipę, który pokusi się o zdobycie kompletu punktów. Podobny przebieg miała.
początkowo ostatnia kwarta. Niby nasi prowadzili, ale cały czas czuli oddech rywala na swych plecach (48:44, 52:49). Dopiero w samej końcówce Górnicy odjechali gospodarzom. Najpierw z dystansu przymierzył Rafał Glapiński, a jego wyczyn wkrótce skopiował Rafał Niesobski. Chwilę później uaktywnił się Bartłomiej Ratajczak, który w przeciągu kilkunastu sekund zaliczył dwa celne osobiste oraz „trójkę”. W 39 minucie było zatem 63:49 i przyjezdni mogli ze spokojem oczekiwać końcowej syreny. Ostatecznie chłopcy Chlebdy wygrali różnicą 15 „oczek”, gdyż w ostatnich sekundach do kosza przeciwnika trafił jeszcze Glapiński.
Kolejne spotkanie wałbrzyszanie rozegrają przed własną publicznością. W sobotę podejmować będą Sudety Jelenia Góra. Początek rywalizacji w hali Aqua-Zdroju o godzinie 19. fot. archiwum Bartłomiej Nowak

Autor: 30minut.pl