Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprasza w niedzielę (07.02.2016) o godzinie 12.30 na spektakl pt. „Władysław i Annabella – Historia Pewnego Misia i Lalki”.
Zbliża się upragniony przez wszystkich czas Bożego Narodzenia. W sklepach trwa przedświąteczny szał zakupowy. Na dworze pada śnieg. W Wigilijny dzień Święty Mikołaj wraz ze swoim pomocnikiem Krampusem mają mnóstwo pracy. Muszą zdążyć na czas z dostarczeniem prezentów dla wszystkich dzieci. Jednakże przez śnieżną zawieruchę Krampus wypada z sań. Jego nieoczekiwane pojawienie się w jednym ze sklepów z zabawkami, w którym pracują do późna tajemniczy, poczciwy Stróż i zrzędliwa Sprzątaczka, wywoła lawinę niezwykłych zdarzeń. To tutaj między innymi rozstrzygnie się los zapomnianych zabawek: baletnicy Annabelli – delikatnej lalki z porcelany oraz Władysława, dzielnego pluszowego misia bez jednego ucha. Prosta historia misia i lalki staje się przedstawieniem uniwersalnym, które opowiada o marzeniach, tęsknocie za lepszym życiem, przyjaźni, dobru czy uszczęśliwianiu innych. Kameralną atmosferę spektaklu tworzą trójka aktorów Spektakl dla dzieci oraz scenografia ograniczająca się do przestrzeni sklepu z zabawkami. Inscenizacja wzbogacona jest o różne środki teatru formy, jak m.in. lalki stolikowe i cieniowe.
8 marca 2025 roku w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, organizowane pod hasłem "Zdrowa i piękna". W godzinach od 12:00 do 16:00 uczestniczki będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia oraz strefy urody.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej„Życie codzienne w dawnym Dzierżoniowie. Kawiarnie, hotele, restauracje” to nowa książka wydana przez miasto. O kulturotwórczej roli gastronomów w życiu mieszkańców Dzierżoniowa przed rokiem 1945 będzie można usłyszeć podczas spotkania z autorem publikacji, Rafałem Brzezińskim. Spotkanie zaplanowane jest na 5 lutego na godz. 17.00.
czytaj więcejZapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcej