Istotą wolontariatu i edukacji humanitarnej w Gimnazjum nr 1 w Boguszowie – Gorcach jest nauczanie i wychowywanie młodzieży w duchu wartości ogólnoludzkich, takich jak: współczucie, dobro i tolerancja wobec całego ekosystemu.
Edukacja humanitarna w gimnazjum jest celową i systematyczną działalnością edukacyjną prowadzoną z dużym zaangażowaniem przez nauczycieli. Młodzież jest wdrażana w odpowiedzialność za otaczającą ich rzeczywistość i uczona postaw człowieczeństwa. Ostatnio szkoła nawiązała współpracę z Fundacją „Na Pomoc Zwierzętom”. Gimnazjaliści zorganizowali na terenie szkoły zbiórkę karmy, a w sobotni poranek po ciekawym instruktażu wybrali się z psami na zimowy spacer. - W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie poznają zasady bezpiecznego kontaktu ze zwierzętami, nabywają wiedzę dotyczącą właściwej opieki oraz poznają prawa zwierząt. Uczą się tym samym, jak mogą na miarę możliwości pomagać zwierzętom oraz jak zapobiegać ich bezdomności. Zajęcia owocują rozwijaniem empatii, wzrostem wrażliwości na los istot słabszych, co może zapobiec agresji oraz przemocy w ich późniejszym życiu – mówią nauczyciele.
8 marca 2025 roku w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, organizowane pod hasłem "Zdrowa i piękna". W godzinach od 12:00 do 16:00 uczestniczki będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia oraz strefy urody.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej„Życie codzienne w dawnym Dzierżoniowie. Kawiarnie, hotele, restauracje” to nowa książka wydana przez miasto. O kulturotwórczej roli gastronomów w życiu mieszkańców Dzierżoniowa przed rokiem 1945 będzie można usłyszeć podczas spotkania z autorem publikacji, Rafałem Brzezińskim. Spotkanie zaplanowane jest na 5 lutego na godz. 17.00.
czytaj więcejZapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcej