W ramach projektu Aktywny senior – Uśmiechnięty Junior, uczniowie klas I-III ze SP im. M. Kopernika w Pszennie zorganizowali spotkanie ze swoimi babciami i dziadkami.
Celem projektu jest wzmocnienie więzi międzypokoleniowych uaktywniających całe rodziny. Dzięki temu uczestnicy mogą wymieniać doświadczenia i spostrzeżenia oraz mile spędzić swój wolny czas. Spotkanie na świetlicy w Pszennie to jedne w kilku zaplanowanych na ten rok działań. Projekt Aktywny senior – Uśmiechnięty junior realizowany będzie do 27 maja 2016 roku.
- Ogromnie się cieszę i gratuluję społeczności szkolnej w Pszennie, że realizują tak szczytną ideę, którą jest aktywizacja osób starszych. To naprawdę ważny element w edukacji młodego pokolenia. Każdy się gdzieś śpieszy. Dlatego tak ważne jest wzmacnianie więzi międzypokoleniowych. Główny Urząd Statystyczny wyliczył, że w 2050 r. w Polsce będzie o 5,4 mln więcej ludzi w wieku 65+. Przybędzie też więcej osób w podeszłym wieku. Do 2050 roku wydłuży się przeciętny trwanie życia mężczyzn o 9 lat ( do 82 lat), a kobiet o 6 lat ( do 97 lat). Mając żywo w pamięci międzypokoleniowy projekt „Kto kogo gryzie”, realizowany w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie, jestem przekonana, że i w tym przypadku będzie dużo dobrych działań i efektów – mówi wójt Teresa Mazurek.
8 marca 2025 roku w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, organizowane pod hasłem "Zdrowa i piękna". W godzinach od 12:00 do 16:00 uczestniczki będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia oraz strefy urody.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej„Życie codzienne w dawnym Dzierżoniowie. Kawiarnie, hotele, restauracje” to nowa książka wydana przez miasto. O kulturotwórczej roli gastronomów w życiu mieszkańców Dzierżoniowa przed rokiem 1945 będzie można usłyszeć podczas spotkania z autorem publikacji, Rafałem Brzezińskim. Spotkanie zaplanowane jest na 5 lutego na godz. 17.00.
czytaj więcejZapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcej