sowie

Imprezy kulturalne, wystawy, teatr, filharmonia, muzeum w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Weekend dla każdego
2016-01-27 10:05


Najbliższy weekend w Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu zapowiada się bardzo ciekawie. Będą propozycje dla widzów w każdym wieku.
 



W sobotę 28 listopada zapraszamy młodzież od 13 lat i dorosłych na spektakl „Sachem. Wódz Czarnych Węży” w reż. M. Majewskiej, który zagrany zostanie w dniu finału Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej Klasyka Żywa w ramach obchodów 250-LECIA Teatru Publicznego w Polsce. O godz. 19.00 nastąpi ogłoszenie werdyktu, którego emisja z TVP Kultura poprzedzi spektakl. „Sachem. Wódz Czarnych Węży” to współczesna adaptacja noweli „Sachem” Henryka Sienkiewicza. Opowiada historię brutalnej napaści Niemców na indiańską wioskę Chiaviatta, z której ratuje się jedynie mały chłopiec. Po latach powraca jako ostatni z plemienia legendarnych Czarnych Węży, by dokonać zemsty na swoich oprawcach. Twórcy spektaklu chcą nakłonić młodych widzów do namysłu nad umownością naszej tożsamości oraz trudnościami w komunikacji międzykulturowej. Poruszają problem bezradności człowieka wobec globalnych przemian oraz upadku systemów wartości, a co za tym idzie – nieuchronności zła. Korzystają z zapomnianej już dziś siły przekazu słownego – przypowieści, legendy, pieśni. Muzycznie łączą etniczne motywy indiańskie ze współczesnymi nurtami nu-disco i deep house. W przedstawieniu nie zabraknie środków klasycznego teatru formy, umownej i wielofunkcyjnej scenografii oraz konwencji teatru w teatrze.
W niedzielę 29 listopada o godz. 12.30 zapraszamy najmłodszych widzów (3+) na przedstawienie „Władca Skarpetek” w reż. Jacka Timingeriu. Niezwykłe przygody Jasia, który w poszukiwaniu zagubionej skarpetki wyrusza nocą w zaczarowaną podróż po swoim domu, to nie tylko spotkanie z roztańczonymi i rozśpiewanymi przedmiotami codziennego użytku. To także podróż przez świat pełen intrygujących dźwięków, rytmów i muzyki, które towarzyszą bohaterowi oraz widzom przez cały spektakl. Żeby dowiedzieć się, gdzie podziała się jego zguba, Jaś wkracza w świat ożywionych książek, słoików, zabawek, naczyń i innych przedmiotów. Przy okazji tej wyjątkowej podróży uczy się paru prawd o szacunku dla otaczających go rzeczy oraz o utrzymywaniu porządku w domu. Tego samego dnia o godz. 18.00 zapraszamy młodzież i dorosłych na ostatnie już czytanie dramatu w wykonaniu aktorów z Teatru Modrzejewskiej w Legnicy w ramach konkursu „Czytajmy dramaty!”. Tym razem usłyszymy tekst w reżyserii Agaty Dudy-Gracz. Wstęp wolny.

 



Autor: 30minut.pl


Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: