Aż 150 firm, tylko 2 minuty na przedstawienie oferty, 4 sesje prezentacyjne, kilkadziesiąt nowych kontaktów - tak w skrócie wyglądała I edycja Invest-Park Business Mixer. Było to największe tego typu wydarzenie na Dolnym Śląsku. Impreza zorganizowana została we wrocławskiej Hali Stulecia przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną.
Idea Business Mixera zaczerpnięta została z formuły „speed dating”, czyli „szybkich randek” pochodzącej ze Stanów Zjednoczonych. Przedsiębiorcy siedzący przy okrągłych stołach po kolei prezentowali swoją ofertę. Mieli na to dokładnie dwie minuty. Koniec czasu sygnalizowany był przez dźwięk dzwonka. Po tym jak wypowiedzieli się wszyscy, przedsiębiorcy przesiadali się do następnych stołów, by zaprezentować się kolejnym uczestnikom. - Formuła okazała się strzałem w „dziesiątkę”. Krótki czas na prezentację, oznaczał, że uczestnicy byli maksymalnie skupieni na swoich wypowiedziach oraz prezentacjach innych uczestników. Przez 4 sesje panował bardzo wysoki poziom koncentracji i zaangażowania. Po zakończeniu każdy uczestnik miał w ręku kilkadziesiąt wizytówek, czyli kontaktów do potencjalnych partnerów biznesowych - tłumaczy Barbara Kaśnikowska, prezes wałbrzyskiej strefy. - Sama również wzięłam udział w „Mixerze”, co oznacza, że przedstawiłam ofertę koło 40 osobom. Kilka z nich zapowiedziało, że jest zainteresowanych inwestycją w strefie - dodaje. Na miejscu obecni byli przedstawiciele m.in. branży AGD, motoryzacyjnej, obróbki metali oraz tworzyw sztucznych, a także firmy usługowe - telekomunikacyjne, eventowe, doradcze i szkoleniowe. Przedsiębiorcy podczas dwuminutowych wypowiedzi wspierali się folderami, próbkami swoich produktów, a nawet krótkimi prezentacjami i filmami na tabletach. - Pierwszy raz jestem na takim spotkaniu i przeszło moje oczekiwania. Ilość, jakość i konkretność rozmów sprawiły, że okazało się naprawdę owocne. Pamiętajmy, że w biznesie czas to pieniądz. Już widzę efekty. Około 90% rozmówców było zainteresowanych naszą ofertą. Była to zatem doskonała okazja na nawiązanie kontaktów biznesowych - opowiada Daniel Skarżyński z Berendsen Textile Service. W spotkaniu wzięło udział blisko 30 przedsiębiorstw działających w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Business Mixer był dla nich okazją do nawiązania kontaktów z mniejszymi firmami spoza strefy. Przedsiębiorcy mogli nie tylko zaprezentować swoją firmę, ale porozmawiać z wybranymi partnerami podczas drugiej, networkingowej części wydarzenia. - Niektóre firmy mogłyby opowiadać godzinami o swojej ofercie. Trzeba było wybrać jednak samą „esencję” swojej działalności i odpowiednio ją zaprezentować. Te krótkie wypowiedzi były jednak wstępem do dłuższych, kuluarowych rozmów. Teraz możemy przekazać te kontakty do odpowiednich działów w firmach. Możliwe zatem, że zaowocują długoterminowymi zleceniami - opowiada Robert Smirnow, prezes Nysa Zakład Pojazdów, działającej w WSSE w gminie Strzelin. Do Business Mixera zgłosiło się ponad 240 firm. Do udziału zakwalifikowało się 150 przedsiębiorstw działających głównie w południowo-zachodniej części Polski, czyli na obszarze objętym wałbrzyską strefą. Głównym sponsorem wydarzenia była firma z branże teleinformatycznej NEO LABS, której flagowym produktem są zaawansowane centrale telefoniczne NEO PBX. Do grona sponsorów dołączyli również: Roedl&Partner, Power Events Kompleksowa Organizacja Imprez, PKO Bank Polski, Spec Bau Polska, Alsan Spedycja i Transport. Partnerem merytorycznym została kancelaria Olesiński & Wspólnicy, natomiast Partnerem Medycznym - Grupa LUX MED. - Choć „szybkie randki” nie brzmią poważnie, okazuje się, że ta formuła może być bardzo pomocna w biznesie. Krótkie, dwuminutowe spotkania mogą zamienić się w długotrwałe relacje biznesowe. Już myślimy nad kolejną edycję „Business Mixera”, którą planujemy zorganizować w czerwcu przyszłego roku - podsumowuje Barbara Kaśnikowska.
Pod koniec maja Plac Targowy w Dzierżoniowie ponownie stanie się miejscem miejskiego świętowania. 30 i 31 maja odbędą się Dni Dzierżoniowa, podczas których mieszkańcy i goście będą mogli skorzystać z bogatego programu koncertowego, występów artystycznych oraz licznych atrakcji przygotowanych dla całych rodzin.
czytaj więcejSerdecznie zapraszamy na obchody 219 rocznicy drugiej Bitwy pod Strugą. Jak co roku do Pałacu Struga zawita Grupa Rekonstrukcji Historycznej - Bateria Organiczna Artylerii Konnej I Pułku Strzelców Konnych Woysk Xsięstwa Warszawskiego pod dowództwem płk. Krzysztofa Fronaszczuka z Sobótki. Hucznie uczcimy zwycięstwo Lansjerów Legii Polsko - Włoskiej nad przeważającymi wojskami pruskimi, powracającymi do Twierdzy Srebrnogórskiej po wygranej dnia poprzedniego bitwie pod Kątami Wrocławskimi. Do bitwy doszło 15 maja 1807 roku na polach w dolnej części wsi Struga, na polach między Strugą a Szczawienkiem. Bitwę opisał Stefan Żeromski w Popiołach a my co roku wspominamy i przypominamy o tym wspaniałym, symbolicznym zwycięstwie.
czytaj więcejJuż 16 maja Wałbrzych ożyje historią i sztuką. Zapraszamy na Noc Muzeów – wyjątkowy wieczór pełen ciekawych miejsc i niezwykłych opowieści.
czytaj więcejBlisko 300 tysięcy mieszkańców Dolnego Śląska oraz ich opiekunowie są w centrum uwagi podczas obchodów Dolnośląskiego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami i Opiekunów. W przeddzień wydarzenia odbył się briefing prasowy z udziałem przedstawicieli samorządu województwa i miasta Wrocławia, a także środowisk zaangażowanych w działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami.
czytaj więcejWiosna w pełni, a nasze biblioteczne progi tętnią życiem! Maj pod Atlantami to czas pełen literackich odkryć, twórczych warsztatów i spotkań, które na długo zostają w pamięci.
czytaj więcej