Biblioteka pod Atlantami zaprasza na spotkanie autorskie Juliana Golaka, które odbędzie się w Galerii pod Atlantami w dniu 8 grudnia o godzinie 17.00. Spotkanie połączone będzie z promocją książki „Polacy, Czesi i Niemcy zasłużeni dla wolności, solidarności i integracji europejskiej”.
Julian Golak – z wykształcenia drukarz i wydawca. Działacz opozycji w okresie PRL. Samorządowiec z wieloletnim doświadczeniem. Od 1990 roku organizator Polsko – Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej. Współautor opracowań, książek i publikacji z zakresu rozwoju regionalnego, współpracy przygranicznej i ochrony środowiska. Laureat Nagrody Polcul Foundation (1998). Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi (2001), Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (2008). W 2020roku otrzymał nagrodę „Gratias Agit”, przyznawaną przez ministra spraw zagranicznych Republiki Czeskiej osobom w szczególny sposób dbającym o dobre imię Republiki Czeskiej poza jej granicami.
Współwydawcy: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego, Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej, Niemieckie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne w Kłodzku.
Współpraca: Komitet Organizacyjny Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej „Bądźmy Rodziną”, Stowarzyszenie Solidarność Polsko-Czesko-Słowacka.
Źródło: atlanty.pl
8 marca 2025 roku w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, organizowane pod hasłem "Zdrowa i piękna". W godzinach od 12:00 do 16:00 uczestniczki będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia oraz strefy urody.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej„Życie codzienne w dawnym Dzierżoniowie. Kawiarnie, hotele, restauracje” to nowa książka wydana przez miasto. O kulturotwórczej roli gastronomów w życiu mieszkańców Dzierżoniowa przed rokiem 1945 będzie można usłyszeć podczas spotkania z autorem publikacji, Rafałem Brzezińskim. Spotkanie zaplanowane jest na 5 lutego na godz. 17.00.
czytaj więcejZapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcej