sowie

Imprezy kulturalne, wystawy, teatr, filharmonia, muzeum w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Dobry pejzaż nie jest zły
2023-02-14 12:09

Tym razem w Oknie Artystycznym Dzierżoniowskiego Ratusza można podziwiać prace pana Jerzego Kukulskiego - głównie obrazy przedstawiające pejzaże.


Po doświadczeniach z rysunkiem tuszem i architekturą lokalny artysta Jerzy Kukulski wraca do korzeni - pejzaży. A w planach ma już kolejne wyzwanie: obrazy narracyjne, ilustracje scen, które opowiadają całą historię. Taki malarski styrytelling. Obejrzyj prace artysty w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza.

 

Okno powstało, by promować artystyczne talenty mieszkańców Dzierżoniowa, których mieszkańcom nie brakuje, jak widać na przykładzie pana Jerzego. Jego obrazy oglądaliśmy w 2015 r. (pejzaże i portrety), w 2017 (kwiaty), w 2021 i 2022 r. (malarstwo figuralne w formie minimalistycznej i architektura). Pan Jerzy jest typem perfekcjonisty i dlatego przechodził kolejne etapy zgłębiania poszczególnych technik i tematów, by opanować warsztat w zadowalającym go stopniu.

 

Jestem zdania, że człowiek zawsze może zrobić coś lepiej, będę więc nadal pracował nad formą i walorem moich prac – zawsze podkreśla. - W mistrzostwie błędy są nietolerowane. Ja go może w życiu nie osiągnę, ale chciałbym się do niego zbliżyć.

 

Ostatnio artysta specjalizował się w rysunku tuszem, dopieszczając architektoniczne detale.

 

Na obecnym etapie doświadczeń pozostaje mi już niewiele do dopracowania w tym rodzaju sztuki. W miarę porządnie ją opanowałem. W planach mam teraz kompozycje własnych pomysłów, scenografie i opracowanie scen własnej konstrukcji. Chciałbym, by były to sceny narracyjne, opowiadające jakąś historię – zdradza. - To trudne, ale nie niewykonalne – mówi, podejmując rękawicę.

 

Pracowitości i uporu można panu Jerzemu tylko pozazdrościć. Podziwiając więc obecna ekspozycję, czekamy już na kolejną odsłonę jego twórczości.

 

Źródło: dzierzoniow.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: