sowie

Imprezy kulturalne, wystawy, teatr, filharmonia, muzeum w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Weekendowe świętowanie w mieście z widokami w Starej Kopalni
2023-05-25 12:53

Dni Wałbrzycha i Targi Nieruchomości to najważniejsze wydarzenia w nadchodzący weekend 26-28 maja na terenie wałbrzyskiej Starej Kopalni.


To już kolejny weekend majowy, w którym bogata oferta na spędzenie czasu wolnego pojawi się w przestrzeni Starej Kopalni w Wałbrzychu. Tym razem plenerową część opanują koncerty, zabawy i kolorowe stoiska z okazji święta miasta. Od piątkowego popołudnia moc atrakcji przygotował Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Na dużej estradzie na placu przy wieży widokowej pojawią się znane i lubiane gwiazdy, a w nastrój do zabawy w ulubionych rytmach wprowadzą uczestnicy wałbrzyskiej szkoły talentów, finaliści konkursu „Wałbrzych ma Talent” oraz niezawodny Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych. Od godziny 15 w piątek, jak co roku, kręcić będzie wesołe miasteczko, pojawią się foodtracki, a ze sceny do wspólnej zabawy zaproszą: najstarsza sekcja Djów tego kraju, których utwory w serwisach stremingowych sięgają milionów wyświetleń, pochodzą z Małopolski ale spotkać ich można w klubach całego świata – Komodo rozkręci dni miasta jako pierwsze. Po nim, wałbrzyskiej publice pokaże na co ich stać i zaprosi do wspólnego śpiewania, nie kto inny, jak najbardziej anielski głos męski, czyli Piotr Kupicha z zespołem Feel. Nad wszystkim, od początku do końca, za sterami panował będzie DJ Markowy.

 

Następnego dnia usłyszymy utwory z najnowszej płyty „Zabójca królowej” wydanej przez dobrze znanego w naszym kraju, wałbrzyskiego rapera Nullo. Nullizmatyka rozbuja więc kopalnią w sobotni wieczór. Koloru nabierze i wałbrzyskie Dni Miasta zakończy jedna z najbardziej obiecujących, niezwykle utalentowana wokalistka młodego pokolenia. Świadczy o tym choćby drugie miejsce w konkursie Eurovision Junior w Paryżu. Sara James zrobi furorę nie tylko w Wałbrzychu w sobotni wieczór. Po jej ostatnich występach w amerykańskim mam talent wszystko jest możliwe. Wszystkich koncertów będzie można wysłuchać bezpłatnie.

 

W tym roku Dniom Wałbrzycha towarzyszyć po raz pierwszy będą Targi Nieruchomości. „Miasto z widokami”, bo pod takim hasłem odbędzie się prezentacja oferty mieszkaniowej naszego miasta, to propozycja nie tylko dla poszukujących nowych czterech kątów. W sali łańcuszkowej w Starej Kopalni zaprezentują się deweloperzy, firmy budowlane, pośrednicy nieruchomości i finansowi, czy biura projektowe, dzięki którym decyzja o wyborze nowego mieszkania może stać się dużo prostsza i przyjemniejsza. W Wałbrzychu liczba inwestycji mieszkaniowych jest rekordowa, co sprawia że oferta na zamieszkanie w mieście z widokami, nie tylko na góry jest co raz bogatsza. Będzie się można o tym przekonać w sobotę i niedzielę. Wstęp na targi jest bezpłatny. Wystawcy czekać będą w godzinach 10-17.

 

Oprócz wydarzeń muzyczno-deweloperskich nie przestaje pracować trasa turystyczna. Stara Kopalnia i jej przewodnicy-górnicy cały czas czekają na eksploratorów byłej kopalni węgla. Na swoich śmiałków czekać będzie również sobotnia Nocna Szychta. Nocne zwiedzanie w pełnym ekwipunku i pracami górniczymi, tradycyjnie rozpocznie się w sobotę o godzinie 20:00. Od rana w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności SOWA czekają do rozwiązania dla całych rodzin zagadki, eksperymenty i doświadczenia. Bilety na zwiedzanie nabyć można w kasach kawiarni Sztygarówka lub przez stronę internetową.

 

Źródło: um.walbrzych.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: