Od początku obecnej kadencji samorządu, podejmowane są działania, które mają przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności bielawskiego Parku Miejskiego. W latach 2019 - 2020 uruchomiona została tu kawiarenka pn. EKO Cafe, dokonano szeregu nowych nasadzeń, a także wybudowane zostało Miasteczko Ruchu Drogowego.
Z kolei w 2021 r., pojawiły się tężnia i lodowisko plenerowe, a dla miłośników aktywnego wypoczynku, przy kawiarence uruchomiona została wypożyczalnia rowerów, hulajnóg elektrycznych i gokartów. Wszystkie wyżej wymienione przedsięwzięcia finansowane były ze środków własnych Gminy, a część z nich pozwoliła na częściowy zwrot poniesionych nakładów z tytułu osiąganych przychodów.
W kwietniu 2023 r. podpisana została umowa dzierżawy gruntu, położonego w pobliżu parkowego placu zabaw, na którym uruchomiona została wypożyczalnia elektrycznych autek dla dzieci. Na inwestycję, wzbogacającą ofertę rekreacyjną Parku Miejskiego, zdecydował się lokalny przedsiębiorca, który za dzierżawioną nieruchomość o pow. 10 m2 co miesiąc wpłaca do kasy miejskiej 180,46 zł.
Tym razem na rozszerzenie parkowej oferty zdecydowała się mieszkanka Gminy Świdnica, która w okresie 1.VII. - 31.VIII. br. zamierza wykonywać zaplatane kolorowe warkoczyki oraz brokatowe tatuaże. Podobna działalność biznesowa jest bardzo popularna w miejscowościach nadmorskich, gdzie stoiska rozkładane są na plażach, deptakach i promenadach. Widać więc, że Bielawa powoli zaczyna być postrzegana jako miejsce z dużym potencjałem dla szeroko rozumianych komercyjnych usług turystycznych.
Za dzierżawioną nieruchomość o pow. 4 m2 nowy przedsiębiorca co miesiąc wpłacać będzie do kasy miejskiej 72,19 zł. Kwota ta nie jest wygórowana i powinna zachęcić inne podmioty gospodarcze do kolejnych kreatywnych pomysłów biznesowych, na których będzie można osiągnąć nadwyżkę finansową. Wolnego miejsca w bielawskim parku jest jeszcze bardzo dużo.
Działanie to jest zgodne z celem strategicznym nr 1, zapisanym w Strategii Rozwoju Gminy, pn. "Bielawa miastem przedsiębiorczym". W jego ramach zdefiniowano cel operacyjny nr 1.2. "Rozwój przedsiębiorczości mieszkańców i lokalnego biznesu".
Źródło: um.bielawa.pl
8 marca 2025 roku w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, organizowane pod hasłem "Zdrowa i piękna". W godzinach od 12:00 do 16:00 uczestniczki będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia oraz strefy urody.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej„Życie codzienne w dawnym Dzierżoniowie. Kawiarnie, hotele, restauracje” to nowa książka wydana przez miasto. O kulturotwórczej roli gastronomów w życiu mieszkańców Dzierżoniowa przed rokiem 1945 będzie można usłyszeć podczas spotkania z autorem publikacji, Rafałem Brzezińskim. Spotkanie zaplanowane jest na 5 lutego na godz. 17.00.
czytaj więcejZapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcej