sowie

Imprezy kulturalne, wystawy, teatr, filharmonia, muzeum w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Cyfrowe oblicze dzierżoniowskiej kultury
2023-08-07 12:26

Dzierżoniowski Ośrodek Kultury zakupił w ramach projektu „Cyfrowy DOK” dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyposażenie do studia podcastowego i studia streamingowego, laptopy dla pracowników, podstawowe wyposażenie do realizacji zajęć z robotyki, nowy serwer plików oraz zaporę sieciową.


To nie jedyne nowości. W ramach projektu rozbudowano też sieć LAN, a sala wykładowa została wyposażona w pętlę indukcyjną.

 

DOK zakończył też cykl szkoleń dla pracowników podnoszących kompetencje cyfrowe. Od października ub. roku do chwili obecnej dziesięciu z nich uczestniczyło w 11 szkoleniach i 2 wizytach studyjnych. Grant zostanie rozliczony do końca sierpnia.

 

Kolejny etap projektu to wykorzystanie nabytego sprzętu i wiedzy w bieżącej działalności. Z nowym rokiem kulturalnym oferta DOK-u zostanie poszerzona o zajęcia z robotyki dla najmłodszych. Na stronie www.dok.pl pojawią się relacje z wydarzeń, także bezpośrednie.

 

Uruchomione zostanie studio podcastowe, z którego będą mogli korzystać mieszkańcy miasta. DOK udostępni na swojej stronie www miejsce do umieszczania tych podcastów. Poprawi się także dostępność oferty, w tym strony internetowej.

 

Źródło: dzierzoniow.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: