Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących propozycji zmiany nazwy Powiatu Wałbrzyskiego na Powiat Sudecki. Państwa zdanie jest bardzo ważne.
Dlaczego taka propozycja?
Bardzo często mieszkańcy miasta Wałbrzycha mylą urzędy. Nie rozpoznają podziału administracyjnego na Miasto Wałbrzych i Powiat Wałbrzyski posługując się przynależnością administracyjną sprzed 2013 roku. Powoduje to opóźnienie w realizacji ich wniosków, które błędne są kierowane do Starostwa Powiatowego a nie do Urzędu Miejskiego. Jeżeli tego podziału nie rozróżniają „lokalsi” to tym bardziej nie rozróżniają turyści. Radzie i Zarządowi Powiatu Wałbrzyskiego zależy na budowaniu swojej marki i jakości świadczonych usług. Przez ostatnie 9 lat Powiat Wałbrzyski wyremontował 130 km dróg i 19 obiektów mostowych. Dba o letnie i zimowe utrzymanie dróg- cząstkowe naprawy, koszenie poboczy, udrożnianie rowów, utwardzanie poboczy. Powiat wspiera również inicjatywy mieszkańców poprzez współprace z organizacjami pozarządowymi, sołectwami czy OSP. Od prawie dekady znakiem rozpoznawczym Powiatu Wałbrzyskiego jest logotyp „Ziemia Wałbrzyska”. Niestety sąsiedni samorząd coraz częściej używa tego określenia do opisu terenu własnej działalności.
Organy stanowiące Powiatu Wałbrzyskiego chcą zaakcentować odrębność terytorialną i administracyjną obu samorządów. Zwiększy to rozpoznawalność powiatu wałbrzyskiego co korzystnie wpłynie na promocją i rozwój turystyki. „Chcemy być sobą!” parafrazując słowa piosenki.
Koszty?
Te związane z wymianą tablic urzędowych poniesie Powiat Wałbrzyski. Przedsiębiorcy 350 zł za zmianę wpisu w KRS a organizacje pozarządowe zarejestrowane w KRS 150 zł. Innych kosztów nie ma.
Źródło: powiatwalbrzyski.pl
8 marca 2025 roku w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, organizowane pod hasłem "Zdrowa i piękna". W godzinach od 12:00 do 16:00 uczestniczki będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia oraz strefy urody.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej„Życie codzienne w dawnym Dzierżoniowie. Kawiarnie, hotele, restauracje” to nowa książka wydana przez miasto. O kulturotwórczej roli gastronomów w życiu mieszkańców Dzierżoniowa przed rokiem 1945 będzie można usłyszeć podczas spotkania z autorem publikacji, Rafałem Brzezińskim. Spotkanie zaplanowane jest na 5 lutego na godz. 17.00.
czytaj więcejZapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcej