Wycieczki, warsztaty, specjalne trasy turystyczne dla najmłodszych, małe centrum nauki SOWA czy Nocna Szychta to tylko wybrane propozycje Starej Kopalni w Wałbrzychu przygotowane w czasie tegorocznych ferii. Dwutygodniowa przerwa rozpocznie się w naszym województwie już 15 stycznia, a zapisy na poszczególne propozycje zajęć już trwają!
Ferie w Wałbrzychu to tradycyjnie „Zimowe Wariacje”. To specjalna oferta dla dzieci od siedmiu do trzynastu lat, oferta dwóch tygodniowych cykli warsztatów, wycieczek i spotkań. Liczba miejsc jest ograniczona, warto się pospieszyć, bo kto pierwszy – ten lepszy. Koszt „Zimowych Wariacji” to 350 złotych za tydzień. Formularz zgłoszeń dostępny jest na stronie starakopalnia.pl.
– W pierwszym tygodniu planujemy między innymi wycieczkę na lodowisku w Świdnicy, zwiedzanie Zielonego Wulkanu Rzeszówek, wizytę na basenie w Aqua-Zdroju czy warsztaty tworzenia zimowych lampionów. Ten tydzień spędzimy na Piaskowej Górze – mówi Justyna Drapała ze Starej Kopalni.
Drugi tydzień to wycieczka do Pawilonu Czterech Kopuł we Wrocławiu, wizyta na lodowisku w Świdnicy, basenie w Aqua-Zdroju i ognisko w Andrzejówce, a warsztaty integracyjne zaplanowane są na terenie Starej Kopalni.
– Oferujemy w tym roku wiele atrakcji dla grup zorganizowanych oraz gości indywidualnych w Starej Kopalni. Nasi młodsi i starsi goście mogą wybrać specjalnie dostosowane dla dzieci zwiedzanie trasy turystycznej. Dodatkowo Centrum Ceramiki Unikatowej WGS BWA oferuje warsztaty zdobnicze, gdzie uczestnicy będą mieli okazję wyrazić swoją kreatywność, ozdabiając porcelanowe figurki według własnych pomysłów – zachęca Marta Kwiecień, kierownik Działu Edukacji w Starej Kopalni.
Małym naukowcom i odkrywcom proponujemy wizytę w małym centrum nauki SOWA połączoną ze zwiedzaniem trasy turystycznej. W czasie ferii całe rodziny zapraszamy na Familijne Fedrowanie. W czasie półtoragodzinnego przejścia podziemną i naziemną trasą nie zabraknie zagadek czy prac górniczych. Familijne Fedrowania zaplanowano 13 stycznia i 27 stycznia. Po zmierzchu zapraszamy na Nocną Szychtę, gdzie pod czujnym okiem górników turyści dowiedzą się, jak wyglądała praca pod ziemią. Bilety na te propozycje dostępne są również na starakopalnia.pl.
Poszukiwaczom przygody polecamy także quest „Górnicza przygoda w Starej Kopalni”, który w 2023 roku był jednym z najpopularniejszych questów w Polsce wg Questy – Wyprawy Odkrywców,a numerem jeden w województwie dolnośląskim. Ten bezpłatnie można pobrać w kawiarni Sztygarówka lub poprzez aplikację.
Ferie w Starej Kopalni to także liczne propozycje dla grup zorganizowanych. Pełna oferta dostępna jest na oficjalnej stronie industrialnego kompleksu.
starakopalnia.pl
8 marca 2025 roku w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, organizowane pod hasłem "Zdrowa i piękna". W godzinach od 12:00 do 16:00 uczestniczki będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia oraz strefy urody.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej„Życie codzienne w dawnym Dzierżoniowie. Kawiarnie, hotele, restauracje” to nowa książka wydana przez miasto. O kulturotwórczej roli gastronomów w życiu mieszkańców Dzierżoniowa przed rokiem 1945 będzie można usłyszeć podczas spotkania z autorem publikacji, Rafałem Brzezińskim. Spotkanie zaplanowane jest na 5 lutego na godz. 17.00.
czytaj więcejZapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcej