sowie

Imprezy kulturalne, wystawy, teatr, filharmonia, muzeum w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
20.000 zł dotacji dla Bielawy na przygotowanie spektaklu
2024-06-17 13:08

28.V.2024 r. Narodowe Centrum Kultury opublikowało listę rankingową dotyczącą ogólnopolskiego programu pn. "Kultura - interwencje 2024". Okazało się, że wniosek opracowany przez Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie, został bardzo wysoko oceniony i wybrany do dofinansowania.


Warto dodać, że do programu zgłoszono łącznie aż 2.272 wnioski, a po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej, jako zwycięskie, okazały się jedynie 240 projekty.

 

W efekcie, na realizację zdania pn. "Bielawscy "Tkacze" - teatr historii", Gmina Bielawa otrzyma 20.000 zł dotacji, która stanowić będzie aż 83,3 % wartości przedsięwzięcia.

 

Projekt zakłada organizację regularnych zajęć animacyjno-teatralnych, w tym warsztaty z profesjonalistami, w celu realizacji spektaklu pt. „Tkacze”. Grupa ma składać się z osób, które żyją w miejscu, w którym wybuchło i zostało krwawo stłumione, powstanie tkaczy śląskich. Wszystko po to, by miały one pełne zrozumienie tej historii oraz świadomość, że została ona opowiedziana w dramacie, za który autor - Gerhart Hauptmann - został wyróżniony literacką nagrodą Nobla.

 

Dodatkowym celem zadania jest zainteresowanie teatrem jako formą sztuki realizowanej "na żywo". Dlatego też w ramach projektu zaplanowano także:

 

opracowanie graficzne oraz wydruk afiszy, ulotek i materiałów promocyjnych
wynajęcie specjalisty od języka migowego na czas premiery spektaklu
skomponowanie autorskiej ścieżki dźwiękowej do spektaklu
warsztaty tematyczne dla aktorów
zakup materiałów do strojów, rekwizytów i scenografii, oraz wynajęcie strojów
rejestrację spektaklu w systemie video i edycja materiału filmowego z usługą audiodeskrypcji

 

Operatorem projektu będzie bielawski MOKiS. Zadanie zostanie zrealizowane w III i IV kwartale bieżącego roku.

 

um.bielawa.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: