Niedostępne miejsca, górnicze prace do wykonania i wyjątkowy widok na niebo nad Wałbrzychem w sylwestrową noc – na to mogą liczyć uczestnicy limitowanej edycji Sylwestrowej Nocnej Szychty z pracami górniczymi w Starej Kopalni. Z propozycji może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób! Nietuzinkowe pomysły na spędzenie Sylwestra cieszą się w ostatnich latach sporą popularnością, wizyta w Starej Kopalni bez wątpienia idealnie wpisuje się w ten trend.
Każda edycja Nocnej Szychty w Starej Kopalni w Wałbrzychu cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Sylwestrowa, specjalna edycja to wyjątkowy pomysł na spędzenie wieczoru. Tym razem tego jedynego i ostatniego w 2024 roku. Z takiej możliwości może skorzystać zaledwie kilkadziesiąt osób!
- Uczestnicy wcielą się w górników i krok po kroku przebrną przez górniczą szychtę. Ubrani w specjalne stroje, z hełmem, latarką i aparatem ucieczkowym ruszą na teren kopalni, by wykonać kilka prac – przyznaje Malwina Kubik ze Starej Kopalni.
Turyści, którzy zdecydują się na Sylwestrową Nocną Szychtę w Starej Kopalni, będą mogli zajrzeć do niedostępnych na co dzień miejsc, tu mowa przede wszystkim o budynku szybu Sobótka. Tylko kilka razy w roku można odwiedzić to miejsce. Nie zabraknie także niespodzianek.
- Szykujcie się na wyjątkową noc. Niesamowite momenty, fascynujące opowieści i emocje. Spektakularnie zapowiada się finał tej wizyty. Turyści, którzy wezmą udział w Sylwestrowej Nocnej Szychcie z pracami górniczymi, wizytę zakończą o północy na wieży widokowej. Tu powitają Nowy Rok i będą podziwiać sztuczne ognie na niebie nad Wałbrzychem – zachęca Malwina Kubik.
Sylwestrowa Nocna Szychta z pracami górniczymi rozpocznie się 31 grudnia o godzinie 21.oo. Bilety w cenie 109 złotych od osoby dostępne są na stronie biletyonline.starakopalnia.pl. Wydarzenie przeznaczone jest dla uczestników, którzy skończyli 10 lat.
um.walbrzych.pl
8 marca 2025 roku w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, organizowane pod hasłem "Zdrowa i piękna". W godzinach od 12:00 do 16:00 uczestniczki będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia oraz strefy urody.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej„Życie codzienne w dawnym Dzierżoniowie. Kawiarnie, hotele, restauracje” to nowa książka wydana przez miasto. O kulturotwórczej roli gastronomów w życiu mieszkańców Dzierżoniowa przed rokiem 1945 będzie można usłyszeć podczas spotkania z autorem publikacji, Rafałem Brzezińskim. Spotkanie zaplanowane jest na 5 lutego na godz. 17.00.
czytaj więcejZapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcej