sowie

Imprezy kulturalne, wystawy, teatr, filharmonia, muzeum w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
W Wałbrzychu zamiast Muzeum będzie Pałac Albertich
2009-04-10 12:40

Zmiany w Muzeum w Wałbrzychu. Pierwsza z nich miała miejsce na początku roku, kiedy nowym dyrektorem placówki został Marek Stadnicki. Zarządca zmienić chce przede wszystkim podejście mieszkańców do instytucji, która traktowana jest przez nich nieco po macoszemu.
Od czerwca tego roku muzeum w Wałbrzychu nosić będzie nazwę "Pałacu Albertich”, zmianie ulegnie również logo placówki.
- Raz, że nazwa nawiązuje do tradycji historycznej, dwa - będzie magnesem, który przyciągnie turystów - przekonuje Marek Stadnicki, dyrektor Muzeum w Wałbrzychu.


Mało kto wie, że w wałbrzyskim muzeum znajdują się największe zbiory porcelany śląskiej w Europie. Muzeum jest znane i cenione w Polsce, dzięki licznym wystawą zewnętrznym, między innymi w Jaworze, Świdnicy, czy Kłodzku. Dzięki większej i bardziej różnorodnej ofercie, dyrektor ma zamiar przyciągnąć zwiedzających do Wałbrzycha.
Placówka, chce otworzyć się również na wałbrzyską młodzież i dzieci organizując konkursy, warsztaty i pokazy. Latem z kolei w muzealnym ogrodzie pojawić mają się wystawy plenerowe. Oprócz tego wałbrzyskiej instytucji potrzebny jest remont. Wnioski o dofinansowanie do urzędu miasta, ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego, czy edukacji są już rozpisane. Priorytetem są gabloty wystawiennicze, w których prezentowana jest porcelana, w muzeum jednak jest jeszcze dużo do zrobienia.
- Wniosek na digitalizację biblioteki, remont założenia ogrodowego, wymianę posadzek, oraz parkietu. W sumie przygotowaliśmy 8 wniosków, z czego 3 są już złożone. Zmiany jakie zachodzą i które zajdą w wałbrzyskim muzeum w najbliższym czasie, powinny ożywić zainteresowanie kulturą i przyciągnąć w progi placówki wielu odwiedzających – zakłada nowy szef wałbrzyskiego Muzeum.

Jacek Serdeczny / 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: