"Tylko poezja pozwala nam tworzyć to coś, co nazywa się odrębnością narodową. Jeżeli chcemy czuć wspólność narodową, która określa się słowami "Jestem Polakiem", nie wolno zapominać o tym, że głównym wyznacznikiem naszej odrębności jest język, a ten kształtują nam przede wszystkim poeci - podkreślał Wojciech Siemion, któremu poświęcone było w dniu 3 listopada b.r. spotkanie w OSK.
Podczas wieczoru pn. "Kocham Cię grodzie piotrowy mój" zaprezentowany został barwny życiorys zmarłemu tragicznie w kwietniu br. poecie, aktorowi i założycielowi Wiejskiej Galerii Sztuki. Zgromadzona publiczność z zainteresowaniem zapoznała się z materiałem filmowym obrazującym pobyt Siemiona w Wałbrzychu. Emitowane były fragmenty jego prezentacji w Teatrze Dramatycznym oraz spotkania autorskiego w naszym OSK.
Podczas spotkania zaprezentowana była wystawa z autorskimi fotografiami Siemiona oraz jego wnuka, a przedstawiającymi osobliwe miejsca Sankt Petersburga. Uczestnicy spotkania mieli możliwość skosztować oryginalnej herbaty parzonej w dwóch samowarach.
Współorganizatorem wieczoru był Leszek Solarek ze Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód.
źródło: smpodzamcze.com.pl/osk/
8 marca 2025 roku w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, organizowane pod hasłem "Zdrowa i piękna". W godzinach od 12:00 do 16:00 uczestniczki będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia oraz strefy urody.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej„Życie codzienne w dawnym Dzierżoniowie. Kawiarnie, hotele, restauracje” to nowa książka wydana przez miasto. O kulturotwórczej roli gastronomów w życiu mieszkańców Dzierżoniowa przed rokiem 1945 będzie można usłyszeć podczas spotkania z autorem publikacji, Rafałem Brzezińskim. Spotkanie zaplanowane jest na 5 lutego na godz. 17.00.
czytaj więcejZapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcej