Od 14 stycznia w wałbrzyskiej Galerii pod Atlantami pokazywana będzie pokonkursowa wystawa pt. Plakat Chopinowski .
Zorganizowany w 2009 roku przez Mazowieckie Centrum Kultury i Sztuki, Instytut Sztuka Mediów ASP w Warszawie i Biuro Chopin 2010 konkurs zamknięty pozwolił na stworzenie kolekcji plakatu artystycznego o tematyce chopinowskiej. Grono wybitnych polskich artystów grafików, tak po stronie konkursowiczów, jak i wśród jury, podjęło się zadania kontynuowania tradycji polskiej szkoły plakatu. Wybrano 35 spośród 80 nadesłanych projektów plakatów. 26 października 2009 roku znakomite jury w składzie: prof. Stanisław Moryto, Ferdynand B. Ruszczyc, prof. Janusz Stanny, prof. Waldemar Świerzy, prof. Stanisław Wieczorek - przewodniczący przyznało trzy nagrody główne i trzy wyróżnienia: I nagroda: Michał Łojewski, II nagroda: Marcin Markowski, III nagroda Marek Freudenreich, wyróżnienia: Piotr Karczewski, Maciej Buszewicz, Maciej Mytnik. Inauguracyjny wernisaż wystawy Plakat Chopinowski odbył się 1 marca 2010 roku w Galerii Test w Warszawie i od tego czasu realizowana jest idea zorganizowania 200 wystaw w dwusetną rocznicę urodzin Fryderyka Chopina. Teraz tą niecodzienną wystawę będą mogli obejrzeć także wałbrzyszanie. Wystawa prezentowana będzie do 25 lutego 2011 roku.
źródło: regionalnatv.pl
8 marca 2025 roku w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, organizowane pod hasłem "Zdrowa i piękna". W godzinach od 12:00 do 16:00 uczestniczki będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia oraz strefy urody.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej„Życie codzienne w dawnym Dzierżoniowie. Kawiarnie, hotele, restauracje” to nowa książka wydana przez miasto. O kulturotwórczej roli gastronomów w życiu mieszkańców Dzierżoniowa przed rokiem 1945 będzie można usłyszeć podczas spotkania z autorem publikacji, Rafałem Brzezińskim. Spotkanie zaplanowane jest na 5 lutego na godz. 17.00.
czytaj więcejZapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcej