O ponad 340 tys. złotych dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Muzeum Historii Polski zabiega Wałbrzyski Ośrodek Kultury. – Złożyliśmy pięć wniosków, kolejne są w opracowaniu – informuje dyrektor ośrodka Jarosław Buzarewicz.
WOK zabiega o pieniądze na realizację: VIII Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Ensemble im. Księżnej Daisy i VI Wałbrzyskiego Przeglądu Filmów Niekonwencjonalnych „WaPFiN”. Zamierza organizować warsztaty z zakresu tańca współczesnego i teatru tańca „ Łączymy pokolenia w inwazji ruchem” oraz „żywe lekcje historii” w ramach propozycji „Od urwisa do rycerza”. Planowana jest modernizacja wyposażenia Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury: nagłośnienia i oświetlenia scenicznego.
- Będziemy aplikować także o środki do Instytutu Teatralnego, na realizację projektu „Lato w teatrze”, który już z powodzeniem realizowaliśmy w ubiegłym roku. Wspólnie z Adalbertinum z Hradec Kralove pracujemy nad kulturalnym projektem lustrzanym – mówi Jarosław Buzarewicz.
W ubiegłym roku Wałbrzyski Ośrodek Kultury na realizację własnych projektów otrzymał 120 tys. zł.
źródło: wok.walbrzych.pl
8 marca 2025 roku w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, organizowane pod hasłem "Zdrowa i piękna". W godzinach od 12:00 do 16:00 uczestniczki będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia oraz strefy urody.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej„Życie codzienne w dawnym Dzierżoniowie. Kawiarnie, hotele, restauracje” to nowa książka wydana przez miasto. O kulturotwórczej roli gastronomów w życiu mieszkańców Dzierżoniowa przed rokiem 1945 będzie można usłyszeć podczas spotkania z autorem publikacji, Rafałem Brzezińskim. Spotkanie zaplanowane jest na 5 lutego na godz. 17.00.
czytaj więcejZapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcej