Warsztaty plastyczne, edukacyjne, literackie oraz specjalna formuła zwiedzania placówki – to oferta wałbrzyskiego muzeum w okresie wakacyjnym. Przez całe lato przyjmowane są zarówno grupy zorganizowane, jak i zgłoszenia indywidualne na zajęcia. To już czwarte wakacje w wałbrzyskim muzeum. Jak co roku pracownicy przygotowali specjalną ofertę warsztatowo – edukacyjną dla dzieci i młodzieży z całego regionu. W ogrodach muzeum uczestnicy poznają architekturę pałacu Albertich, w którym dzisiaj mieści się placówka. Prowadzone są również zajęcia plastyczne „Świat w barwy malowany”. - Warsztaty odbywają się dwa razy w tygodniu i w każdej chwili można się dopisać.
Prowadzimy również dość eksperymentalne zajęcia malowania na łupkach skalnych, które cieszą się dużą popularnością – przyznaje Barbara Malinowska z wałbrzyskiego muzeum. Aby podtrzymać tradycję pisania listów, prowadzone są również warsztaty pod okiem Katarzyny Sukmanowskiej. Podczas zajęć najmłodsi przelewają na papier wspomnienia ze spędzonych wakacji, a wszystkie listy trafiają do maskotki muzeum, skrzata „Wałbrzysława”. W razie niepogody z kolei, uczestnicy warsztatów, przenoszą się do wnętrza muzeum. - Proponujemy zarówno zwiedzanie wystaw stałych jak i czasowych dla grup zorganizowanych - opowiada Wiesława Kamińska. – Prowadzę również zajęcia „Jak powstawał węgiel”, których efektem jest powstanie naprawdę ciekawych prac plastycznych – tłumaczy. Z wakacyjnej oferty muzeum skorzystała już młodzież z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz uczestnicząca w półkoloniach. Zgłoszenia zarówno indywidualne, jak grupowe można rejestrować w dziale oświatowym placówki. Sgt. Pepper
źródło: 30minut
8 marca 2025 roku w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, organizowane pod hasłem "Zdrowa i piękna". W godzinach od 12:00 do 16:00 uczestniczki będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia oraz strefy urody.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej„Życie codzienne w dawnym Dzierżoniowie. Kawiarnie, hotele, restauracje” to nowa książka wydana przez miasto. O kulturotwórczej roli gastronomów w życiu mieszkańców Dzierżoniowa przed rokiem 1945 będzie można usłyszeć podczas spotkania z autorem publikacji, Rafałem Brzezińskim. Spotkanie zaplanowane jest na 5 lutego na godz. 17.00.
czytaj więcejZapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcej