Ponad 300 osób uczestniczyło w bezpłatnych seminariach tematycznych organizowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach Tygodnia Przedsiębiorcy. Tegoroczne dni otwarte odbywały się pod hasłem „ZUS dla Biznesu”, nawiązując do programów i udogodnień, jakie ZUS oferuje przedsiębiorcom.
W dniach 23 - 27 listopada uczestnicy mogli skorzystać z bezpłatnych seminariów, porad ekspertów oraz konsultacji dotyczących usług oferowanych przez ZUS. - Od kilku lat organizujemy tydzień przedsiębiorcy w różnej formule. W tym roku popracowaliśmy nad tym by dotrzeć do możliwie największej ilości osób zainteresowanych. Była to inicjatywa centrali ZUS-u w całym kraju. W tym samym czasie w ramach koncepcji oraz pomysłów lokalnych odbywał się szereg spotkań. Frekwencja wskazuje na to, że zarówno spotkania jak i ich tematyka były trafione – mówił Jerzy Gajos, dyrektor ZUS w Wałbrzychu. W ramach spotkań zainteresowani mogli skorzystać między innymi z informacji, które ułatwią wypełnianie obowiązków związanych z prowadzeniem własnego biznesu, zasad zgłaszania działalności, opłacania składek, wpływu wypełniania i korygowania dokumentów na rozliczenie konta płatnika składek w ZUS, zagadnień z zakresu ustalania uprawnień do świadczeń z tytułu choroby i macierzyństwa, jak również ich wysokości i terminów wypłat. Ponadto można było skorzystać z konsultacji dotyczących usług oferowanych przez ZUS takich jak Program Interaktywny Płatnik Plus, Dofinansowanie projektów w zakresie prewencji wypadkowej, Elektroniczne zwolnienia lekarskie, Doradcy ds. ulg i umorzeń. - Cały czas się otwieramy i zmieniamy. Zależy nam na tym, żeby płatnicy byli dobrze poinformowani. Poruszanie się w gąszczu przepisów, które cały czas się zmieniają nie jest łatwe. Stąd właśnie tego rodzaju seminaria. W przeciągu tygodnia mówiliśmy między innymi o interaktywnym programie płatnik, elektronicznych zwolnieniach, rozliczeniach płatników czy warunkach jakie powinien spełniać pracodawca delegujący pracownika za granicę – mówiła Monika Bisek –Grąz, rzecznik ZUS. Dodatkowo każdy uczestnik mógł skorzystać z porad ekspertów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędów Skarbowych, Powiatowych Urzędów Pracy, Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowego Funduszu Zdrowia, Urzędów Miasta. - Centrala zainicjowała zrobienie tygodnia przedsiębiorcy, natomiast od oddziału na danym terenie zależało kogo zaprosi do współpracy. Z nami współpracował Narodowy Fundusz Zdrowia, Państwowa Inspekcja Pracy, Powiatowy Urząd Pracy i Urząd Skarbowy. Oprócz trzech głównych tematów dorzuciliśmy swoje oddziałowe, z którymi wyszliśmy do naszych klientów, ponieważ widzieliśmy jakie są potrzeby. Wałbrzyski oddział Zus- -u obsługuje 55 tysięcy aktywnych płatników. Na naszych salach obsługi miesięcznie przewija się 50 tysięcy klientów. Świadczy to o tym, że tematyka ubezpieczeń społecznych jest im bardzo bliska – podkreślała rzecznik ZUS.
Pod koniec maja Plac Targowy w Dzierżoniowie ponownie stanie się miejscem miejskiego świętowania. 30 i 31 maja odbędą się Dni Dzierżoniowa, podczas których mieszkańcy i goście będą mogli skorzystać z bogatego programu koncertowego, występów artystycznych oraz licznych atrakcji przygotowanych dla całych rodzin.
czytaj więcejSerdecznie zapraszamy na obchody 219 rocznicy drugiej Bitwy pod Strugą. Jak co roku do Pałacu Struga zawita Grupa Rekonstrukcji Historycznej - Bateria Organiczna Artylerii Konnej I Pułku Strzelców Konnych Woysk Xsięstwa Warszawskiego pod dowództwem płk. Krzysztofa Fronaszczuka z Sobótki. Hucznie uczcimy zwycięstwo Lansjerów Legii Polsko - Włoskiej nad przeważającymi wojskami pruskimi, powracającymi do Twierdzy Srebrnogórskiej po wygranej dnia poprzedniego bitwie pod Kątami Wrocławskimi. Do bitwy doszło 15 maja 1807 roku na polach w dolnej części wsi Struga, na polach między Strugą a Szczawienkiem. Bitwę opisał Stefan Żeromski w Popiołach a my co roku wspominamy i przypominamy o tym wspaniałym, symbolicznym zwycięstwie.
czytaj więcejJuż 16 maja Wałbrzych ożyje historią i sztuką. Zapraszamy na Noc Muzeów – wyjątkowy wieczór pełen ciekawych miejsc i niezwykłych opowieści.
czytaj więcejBlisko 300 tysięcy mieszkańców Dolnego Śląska oraz ich opiekunowie są w centrum uwagi podczas obchodów Dolnośląskiego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami i Opiekunów. W przeddzień wydarzenia odbył się briefing prasowy z udziałem przedstawicieli samorządu województwa i miasta Wrocławia, a także środowisk zaangażowanych w działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami.
czytaj więcejWiosna w pełni, a nasze biblioteczne progi tętnią życiem! Maj pod Atlantami to czas pełen literackich odkryć, twórczych warsztatów i spotkań, które na długo zostają w pamięci.
czytaj więcej