Ponad 300 osób uczestniczyło w bezpłatnych seminariach tematycznych organizowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w ramach Tygodnia Przedsiębiorcy. Tegoroczne dni otwarte odbywały się pod hasłem „ZUS dla Biznesu”, nawiązując do programów i udogodnień, jakie ZUS oferuje przedsiębiorcom.
W dniach 23 - 27 listopada uczestnicy mogli skorzystać z bezpłatnych seminariów, porad ekspertów oraz konsultacji dotyczących usług oferowanych przez ZUS. - Od kilku lat organizujemy tydzień przedsiębiorcy w różnej formule. W tym roku popracowaliśmy nad tym by dotrzeć do możliwie największej ilości osób zainteresowanych. Była to inicjatywa centrali ZUS-u w całym kraju. W tym samym czasie w ramach koncepcji oraz pomysłów lokalnych odbywał się szereg spotkań. Frekwencja wskazuje na to, że zarówno spotkania jak i ich tematyka były trafione – mówił Jerzy Gajos, dyrektor ZUS w Wałbrzychu. W ramach spotkań zainteresowani mogli skorzystać między innymi z informacji, które ułatwią wypełnianie obowiązków związanych z prowadzeniem własnego biznesu, zasad zgłaszania działalności, opłacania składek, wpływu wypełniania i korygowania dokumentów na rozliczenie konta płatnika składek w ZUS, zagadnień z zakresu ustalania uprawnień do świadczeń z tytułu choroby i macierzyństwa, jak również ich wysokości i terminów wypłat. Ponadto można było skorzystać z konsultacji dotyczących usług oferowanych przez ZUS takich jak Program Interaktywny Płatnik Plus, Dofinansowanie projektów w zakresie prewencji wypadkowej, Elektroniczne zwolnienia lekarskie, Doradcy ds. ulg i umorzeń. - Cały czas się otwieramy i zmieniamy. Zależy nam na tym, żeby płatnicy byli dobrze poinformowani. Poruszanie się w gąszczu przepisów, które cały czas się zmieniają nie jest łatwe. Stąd właśnie tego rodzaju seminaria. W przeciągu tygodnia mówiliśmy między innymi o interaktywnym programie płatnik, elektronicznych zwolnieniach, rozliczeniach płatników czy warunkach jakie powinien spełniać pracodawca delegujący pracownika za granicę – mówiła Monika Bisek –Grąz, rzecznik ZUS. Dodatkowo każdy uczestnik mógł skorzystać z porad ekspertów Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędów Skarbowych, Powiatowych Urzędów Pracy, Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Narodowego Funduszu Zdrowia, Urzędów Miasta. - Centrala zainicjowała zrobienie tygodnia przedsiębiorcy, natomiast od oddziału na danym terenie zależało kogo zaprosi do współpracy. Z nami współpracował Narodowy Fundusz Zdrowia, Państwowa Inspekcja Pracy, Powiatowy Urząd Pracy i Urząd Skarbowy. Oprócz trzech głównych tematów dorzuciliśmy swoje oddziałowe, z którymi wyszliśmy do naszych klientów, ponieważ widzieliśmy jakie są potrzeby. Wałbrzyski oddział Zus- -u obsługuje 55 tysięcy aktywnych płatników. Na naszych salach obsługi miesięcznie przewija się 50 tysięcy klientów. Świadczy to o tym, że tematyka ubezpieczeń społecznych jest im bardzo bliska – podkreślała rzecznik ZUS.
8 marca 2025 roku w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, organizowane pod hasłem "Zdrowa i piękna". W godzinach od 12:00 do 16:00 uczestniczki będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia oraz strefy urody.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej„Życie codzienne w dawnym Dzierżoniowie. Kawiarnie, hotele, restauracje” to nowa książka wydana przez miasto. O kulturotwórczej roli gastronomów w życiu mieszkańców Dzierżoniowa przed rokiem 1945 będzie można usłyszeć podczas spotkania z autorem publikacji, Rafałem Brzezińskim. Spotkanie zaplanowane jest na 5 lutego na godz. 17.00.
czytaj więcejZapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcej