Szkolne Schronisko w Lubachowie po raz drugi z rzędu zdobyło złote wyróżnienie przyznane podczas 55 Ogólnopolskiego Konkursu Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych,
Komisja Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych wyróżniła 65 schronisk młodzieżowych: 57 schronisk całorocznych i 8 schronisk sezonowych. W kategorii schronisk całorocznych przyznano: 40 złotych wyróżnień, 14 srebrnych i 3 brązowe. Natomiast w kategorii schronisk sezonowych przyznano: 5 złotych wyróżnień, 2 srebrne i 1 brązowe. - To jest nasza czwarta nagroda: w 2012 otrzymaliśmy wyróżnienie brązowe, w 2013 wyróżnienie srebrne, w 2014 wyróżnienie złote. Dodatkowo podczas uroczystości zostało przyznane Honorowe Wyróżnienie za Zasługi dla Rozwoju Schronisk Młodzieżowych śp. Magdalenie Urbańskiej – ówczesnej dyrektor schroniska – mówi Magdalena Bajor, p.o. dyrektor placówki w Lubachowie. Uroczystość rozdania nagród odbyła się w terminie 20-22 listopada w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Legnicy. Wyróżnienia w konkursie wręczał Henryk Gołębiewski-prezes Zarządu Głównego PTSM (senator i poseł minionych kadencji) oraz Maria Łazarz-wiceprezes Zarządu Głównego PTSM. Rozdanie wyróżnień uświetniły występy artystyczne legnickiej młodzieży: taneczne, wokalne, teatralne, gimnastyczne, akrobatyczne oraz muzyczne. Zaproszeni goście byli pod wielkim wrażeniem talentów młodych ludzi. - Dziękuję władzom gminy Świdnica za nieustające wsparcie działań schroniska, za obdarzenie zaufaniem i wiarę w sukces placówki. Wielkie podziękowania również dla instytucji współpracujących z nami przy realizacji różnego rodzaju projektów-Wasza profesjonalna pomoc jest nieoceniona. Dziękuję gościom schroniska, tym mniejszym i większym, turystom indywidualnym i grupom zorganizowanym, za to, że chętnie nas odwiedzają i często wracają. To dzięki Wam placówka tętni życiem, Wasze wizyty dodają nam skrzydeł i napawają chęcią do dalszego działania. Oczywiście nie byłoby mowy o sukcesie bez wyjątkowych pracowników, bo to właśnie Wy dbacie o najmniejsze szczegóły, wspaniałą atmosferę i profesjonalną obsługę. Dziękuję Wam. I przede wszystkim za sukcesem schroniska stoi wspaniała osoba, której niestety już nie ma pośród nas, ale jest w Naszych sercach, śp. Magdalena Urbańska. To właśnie Jej działania i wielkie zaangażowane w sprawy placówki pozwoliły na uzyskanie tak świetnego wyniku.”- mówi p.o. Dyrektora Magdalena Bajor
Schroniska, które wzięły udział w konkursie oceniane były pod kątem, jakości świadczonych usług noclegowych, bogactwa swojej oferty m.in.: usług żywieniowych, transportowych, informacyjnych, turystycznych, różnorodności form spędzania czasu wolnego i rekreacji, estetyki zagospodarowania obiektu i terenów zewnętrznych, a przede wszystkim pod kątem ilości przyjętych gości i udzielonych im noclegów.
8 marca 2025 roku w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, organizowane pod hasłem "Zdrowa i piękna". W godzinach od 12:00 do 16:00 uczestniczki będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia oraz strefy urody.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej„Życie codzienne w dawnym Dzierżoniowie. Kawiarnie, hotele, restauracje” to nowa książka wydana przez miasto. O kulturotwórczej roli gastronomów w życiu mieszkańców Dzierżoniowa przed rokiem 1945 będzie można usłyszeć podczas spotkania z autorem publikacji, Rafałem Brzezińskim. Spotkanie zaplanowane jest na 5 lutego na godz. 17.00.
czytaj więcejZapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcej