Szkolne Schronisko w Lubachowie po raz drugi z rzędu zdobyło złote wyróżnienie przyznane podczas 55 Ogólnopolskiego Konkursu Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych,
Komisja Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych wyróżniła 65 schronisk młodzieżowych: 57 schronisk całorocznych i 8 schronisk sezonowych. W kategorii schronisk całorocznych przyznano: 40 złotych wyróżnień, 14 srebrnych i 3 brązowe. Natomiast w kategorii schronisk sezonowych przyznano: 5 złotych wyróżnień, 2 srebrne i 1 brązowe. - To jest nasza czwarta nagroda: w 2012 otrzymaliśmy wyróżnienie brązowe, w 2013 wyróżnienie srebrne, w 2014 wyróżnienie złote. Dodatkowo podczas uroczystości zostało przyznane Honorowe Wyróżnienie za Zasługi dla Rozwoju Schronisk Młodzieżowych śp. Magdalenie Urbańskiej – ówczesnej dyrektor schroniska – mówi Magdalena Bajor, p.o. dyrektor placówki w Lubachowie. Uroczystość rozdania nagród odbyła się w terminie 20-22 listopada w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Legnicy. Wyróżnienia w konkursie wręczał Henryk Gołębiewski-prezes Zarządu Głównego PTSM (senator i poseł minionych kadencji) oraz Maria Łazarz-wiceprezes Zarządu Głównego PTSM. Rozdanie wyróżnień uświetniły występy artystyczne legnickiej młodzieży: taneczne, wokalne, teatralne, gimnastyczne, akrobatyczne oraz muzyczne. Zaproszeni goście byli pod wielkim wrażeniem talentów młodych ludzi. - Dziękuję władzom gminy Świdnica za nieustające wsparcie działań schroniska, za obdarzenie zaufaniem i wiarę w sukces placówki. Wielkie podziękowania również dla instytucji współpracujących z nami przy realizacji różnego rodzaju projektów-Wasza profesjonalna pomoc jest nieoceniona. Dziękuję gościom schroniska, tym mniejszym i większym, turystom indywidualnym i grupom zorganizowanym, za to, że chętnie nas odwiedzają i często wracają. To dzięki Wam placówka tętni życiem, Wasze wizyty dodają nam skrzydeł i napawają chęcią do dalszego działania. Oczywiście nie byłoby mowy o sukcesie bez wyjątkowych pracowników, bo to właśnie Wy dbacie o najmniejsze szczegóły, wspaniałą atmosferę i profesjonalną obsługę. Dziękuję Wam. I przede wszystkim za sukcesem schroniska stoi wspaniała osoba, której niestety już nie ma pośród nas, ale jest w Naszych sercach, śp. Magdalena Urbańska. To właśnie Jej działania i wielkie zaangażowane w sprawy placówki pozwoliły na uzyskanie tak świetnego wyniku.”- mówi p.o. Dyrektora Magdalena Bajor
Schroniska, które wzięły udział w konkursie oceniane były pod kątem, jakości świadczonych usług noclegowych, bogactwa swojej oferty m.in.: usług żywieniowych, transportowych, informacyjnych, turystycznych, różnorodności form spędzania czasu wolnego i rekreacji, estetyki zagospodarowania obiektu i terenów zewnętrznych, a przede wszystkim pod kątem ilości przyjętych gości i udzielonych im noclegów.
Pod koniec maja Plac Targowy w Dzierżoniowie ponownie stanie się miejscem miejskiego świętowania. 30 i 31 maja odbędą się Dni Dzierżoniowa, podczas których mieszkańcy i goście będą mogli skorzystać z bogatego programu koncertowego, występów artystycznych oraz licznych atrakcji przygotowanych dla całych rodzin.
czytaj więcejSerdecznie zapraszamy na obchody 219 rocznicy drugiej Bitwy pod Strugą. Jak co roku do Pałacu Struga zawita Grupa Rekonstrukcji Historycznej - Bateria Organiczna Artylerii Konnej I Pułku Strzelców Konnych Woysk Xsięstwa Warszawskiego pod dowództwem płk. Krzysztofa Fronaszczuka z Sobótki. Hucznie uczcimy zwycięstwo Lansjerów Legii Polsko - Włoskiej nad przeważającymi wojskami pruskimi, powracającymi do Twierdzy Srebrnogórskiej po wygranej dnia poprzedniego bitwie pod Kątami Wrocławskimi. Do bitwy doszło 15 maja 1807 roku na polach w dolnej części wsi Struga, na polach między Strugą a Szczawienkiem. Bitwę opisał Stefan Żeromski w Popiołach a my co roku wspominamy i przypominamy o tym wspaniałym, symbolicznym zwycięstwie.
czytaj więcejJuż 16 maja Wałbrzych ożyje historią i sztuką. Zapraszamy na Noc Muzeów – wyjątkowy wieczór pełen ciekawych miejsc i niezwykłych opowieści.
czytaj więcejBlisko 300 tysięcy mieszkańców Dolnego Śląska oraz ich opiekunowie są w centrum uwagi podczas obchodów Dolnośląskiego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnościami i Opiekunów. W przeddzień wydarzenia odbył się briefing prasowy z udziałem przedstawicieli samorządu województwa i miasta Wrocławia, a także środowisk zaangażowanych w działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami.
czytaj więcejWiosna w pełni, a nasze biblioteczne progi tętnią życiem! Maj pod Atlantami to czas pełen literackich odkryć, twórczych warsztatów i spotkań, które na długo zostają w pamięci.
czytaj więcej