Szkoła Leśna w Bielawie to funkcjonujący od roku 2010 terenowy ośrodek edukacyjny, będący elementem strategii edukacji ekologicznej miasta. Jego celem jest uświadamianie młodszej części społeczeństwa w zakresie postaw i działań proekologicznych w ramach ciekawych, praktycznych zajęć. Placówka mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Krajobrazowego Gór Sowich - najstarszych gór w Europie.
Dzięki uczestnictwu w zajęciach dzieci mogą zobaczyć w rzeczywistości to czego wcześniej uczyły się na lekcjach, wykonać ciekawe doświadczenia, zaobserwować wiele zjawisk przyrodniczych. Wszystko to buduje poczucie więzi z naturalnym otoczeniem oraz kształtuje świadomość dzieci w zakresie poszanowania środowiska naturalnego.
W skład ośrodka wchodzą:
Obiekt jest w pełni przystosowany do przyjęcia osób niepełnosprawnych.
Ośrodek Edukacji Ekologicznej oferuje:
W przypadku organizacji zajęć edukacyjnych, ośrodek zapewnia pomoce i materiały dydaktyczne dla każdego uczestnika. Ciekawą alternatywą dla tradycyjnej edukacji jest również możliwość realizowania tzw. podstawy programowej z wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Szkole Leśnej.
Źródło: um.bielawa.pl oraz szkolalesna.bielawa.pl
8 marca 2025 roku w Akademii Nauk Stosowanych Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet, organizowane pod hasłem "Zdrowa i piękna". W godzinach od 12:00 do 16:00 uczestniczki będą miały okazję skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych w ramach strefy zdrowia oraz strefy urody.
czytaj więcej19.03.2025 r. Samorząd Województwa Dolnośląskiego organizuje Dolnośląskie Forum Odbudowy Ukrainy (DFOU) z udziałem firm i instytucji z Polski i Ukrainy.
czytaj więcejZ wykształcenia architekt, z zamiłowania artystka, która pokochała urban sketching. Nie boi się dużych formatów. Maluje akwarelami, akrylami, a nawet... kawą. Choć pić woli herbatę. Ekspozycja w Oknie Artystycznym dzierżoniowskiego ratusza jest drugą indywidualną wystawą Izabeli Sehn-Wójcik, która sięga po pędzel, bo malowanie wyzwala w niej endorfiny. Ale szczęście patrząc na jej dzieła czują także odbiorcy.
czytaj więcej„Życie codzienne w dawnym Dzierżoniowie. Kawiarnie, hotele, restauracje” to nowa książka wydana przez miasto. O kulturotwórczej roli gastronomów w życiu mieszkańców Dzierżoniowa przed rokiem 1945 będzie można usłyszeć podczas spotkania z autorem publikacji, Rafałem Brzezińskim. Spotkanie zaplanowane jest na 5 lutego na godz. 17.00.
czytaj więcejZapraszamy najmłodszych do udziału w zajęciach zaplanowanych w okresie ferii. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze przygotowało 3 spotkania tematyczne. Udział w nich jest nieodpłatny.
czytaj więcej